Fra: 28-09-2016 til: 28-09-2016
Udgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
Børne- og Ungdomspsykiatrisk CenterSvar på invitation til ministeren til at besøge Psykoterapeutisk Enhed på BUC27-09-20161600660185111
Arresødal HospiceVedr. Invitation til ministeren til at besøge Arresødal Hospice27-09-20161600660185070
Alt for DamerneSvar på invitation til fødselsdagsfejring i anledning af ALT for damernes 70 års fødselsdag28-09-20161600664185042
Danske Regioner
KL
MedCom
Vedr. Anmodning om udtalelese fra MedCom's formandskab til Statrevisorernes beretning nr. 25/2015 om revision af statsregnskabet for 2015.27-09-20161601117184125
Vallensbæk KommuneVallensbæk Kommune Angående regnskab og slutrapport til projektnr. 62116 - puljen til genoptræning af hjerneskadede.28-09-20161601335185131
Lægeforeningen
Dansk Selskab for Almen Medicin
Danmarks Apotekerforening
KL
Danske Regioner
Sundhedsstyrelsen
Statens Serum Institut
Referat og opfølgning på møde den 27. september 201628-09-20161601435185779
Odsherred KommuneOdsherred Kommune afslutning af projektnr. 65221 puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.28-09-20161601558185605
Social- og IndenrigsministerietReviderede finansieringsprofiler ifm. udbetaling af KF-midler til 4. kvt. 201628-09-20161602418186163
SundhedsstyrelsenFinansiering af indsatser over for tuberkulose blandt nyankomne og risikogrupper bosiddende i Danmark28-09-20161604646184940
SundhedsstyrelsenSST t.o. - kopi af endelig vejledende udtalelse - vedr. behandlingsredskaber og betalingsforpligtelse.27-09-20161605253183853
Region Midtjylland
Printz Advokatfirma
Fremsendelse - Endelig vejledende udtalelse - vedr. behandlingsredskaber og betalingsforpligtelse.27-09-20161605253183832
Svendborg KommuneSvendborg Kommune godkendelse af budget mm. til projektnr. 65270 til puljen til styrkelse af kommunal alkoholbehandling.28-09-20161605448185528
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune godkendelse af revideret budget og projektbeskrivelse til projektnr. 65272.28-09-20161605450184912
LægemiddelstyrelsenVedr. udvikling i ydelser - honorering af sundhedsydelse27-09-20161605730183635
Rådet for Socialt UdsatteHenvendelse om udpegning af medlem til følgegruppen om stofindtagelsesrum26-09-20161606255186024
Region MidtjyllandVedr. Estisk ønske om at besøge Danmark og høre om HEMS (Helicopter Emergency Medical Services).27-09-20161606724184012
 Svar på henvendelse vedr. HPV-vaccination28-09-20161607037185121
 Svar på borgerhenvendelse vedr. HPV-vanccination28-09-20161607650186104
 Svar på henvendelse vedr. HPV-vaccination28-09-20161607660186097
 Svar på henvendelse vedr. HPV-vaccination28-09-20161607714185680
 Svar på henvendelse vedr. HPV-vaccinatoin28-09-20161607716185738
 Svar på henvendelse vedr. HPV-vaccination28-09-20161607717185098
 Vandpibecafeer28-09-20161607862185382
Region MidtjyllandMøder om DNU og DNV i 201728-09-20161607872185592
Region MidtjyllandRevideret udkast til referat af møde med Region Midtjylland om skærpet tilsyn med DNU 17. august 201628-09-20161607872185108
Gentofte KommuneSvar på henvendelse om fortolkning af regler om hjælperordninger for personer med kronisk respirationsinsufficiens28-09-20161608404185003
Danmarks Tekniske UniversitetConsulting project - next meeting28-09-20161608519185139
Danmarks Tekniske UniversitetConsulting project - next meeting - sygehusbyggerier27-09-20161608519183948
Region SjællandRedegørelse om aflyst fødselsforberedelse27-09-20161608549184191
Ansatte Tandlægers OrganisationSvar på henvendelse af 23. september 2016 vedr. tandregulering hos børn.27-09-20161608550183873
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 89127-09-20161608567184204
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Lea Wermelin
SUU alm. del - svar på spm. 89728-09-20161608626185562
 Besvarelse af henvendelse om travlhed på sygehusene.27-09-20161608710184652
 Svar på borgerhenvendelse vedr. kritik af sundhedsvæsenet28-09-20161608769186156
 Svar vedr. barnebarns sygdom27-09-20161608818184331
Radio24syvAktindsigt - besvarelse.27-09-20161608870183733
 Svar på anmodning om aktindsigt i dokument vedr. omskæring fra 199728-09-20161608924185996
 Svar på henvendelse vedr. rammeaftale på respiratorområdet28-09-20161608951185052
 Besvarelse af henvendelse vedrørende vagtlæge Næstved/Slagelse sygehus.27-09-20161608986183783
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Christian Rabjerg Madsen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm 100128-09-20161608994184942
Folketingets Lovsekretariat
MF Christian Rabjerg Madsen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm 100028-09-20161608994184938
 Besvarelse af henvendelse vedrørende sygeplejeksers forhold.27-09-20161609006184586
Sikker VaccinationSvar på henvendelse vedr. bekendtgørelse om gratis influenzavaccination til visse persongrupper for 201628-09-20161609025184986
Danske Regioner
Sundhedsministeriet
Afbud til møde i styregruppen for Synlighedsreformen28-09-20161609050185972
Danske Regioner
Finansministeriet
KL
Sundhedsdatastyrelsen
Sundhedsministeriet
Social- og Indenrigsministeriet
Næste møde i Styregruppen for Synlighedsreformen aflyses28-09-20161609050185961
Region Midtjylland
Sundhedsministeriet
Afbud til møde i Styregruppen for Synlighedsreformen28-09-20161609050185970