Fra: 09-09-2016 til: 11-09-2016
Indgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
Halsnæs KommuneAnsøgning om konvertering af midler fra ældrepuljen.01-09-2016SJ-STD-DEPPKS164637
Fortegårdens DatastueRevideret regnskab - projekt "IT er for alle".01-09-2016SJ-STD-DEPPKS165159
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93008-09-2016SJ-STD-DEPSJE170273
DELTAInvitation til at tale ved det 8. årlige sundhedsforum i Washington, DC 11-14 December08-09-2016SJ-STD-SUMLLU170245
Lægemiddelindustriforeningen - LIFInvitation til at holde oplæg ved Lifs nytårskur 201708-09-2016SJ-STD-SUMLLU170294
Vælgerforeningen i Lisbjerg-Elev-Lystrup-TrigeInvitation til sundheds- og ældreministeren til vælgermøde Aarhus Nord.07-09-20161600661169747
BeskæftigelsesministerietBekræftelse på overtagelse af henvendelse om fars sygdomsforløb09-09-20161600668171014
Folketinget ChristiansborgSUU alm del - spm. 893 OMTRYK07-09-20161600870169394
Dansk Selskab for Patientsikkerhed"I sikre hænder" - Dagsorden og bilag til styregruppemøde d. 14. sep.08-09-20161600948169583
SundhedsstyrelsenBestilling vedr. opslag af ludomanipulje 2017 - Ingen bemærkninger fra SST06-09-20161601006169278
RigsrevisionenRR - svar vedr. høring over revisionsnotat om DNU, anden del <8117>.08-09-20161602229169484
SundhedsstyrelsenOversigt over private i gældende specialeplan05-09-20161602887169351
European Commission DG EurostatDissemination of first EHIS results02-09-20161603501169329
Øjenforeningen Værn om Synet (VOS)Acceptskrivelse ang. Aktivitetspuljen 2016.08-09-20161604304169908
Social- og IndenrigsministerietHøring vedr. input til arbejdet med forenkling af hjælp til børn med handicap09-09-20161604747171018
SundhedsstyrelsenHenvendelse om udkast til vejledning om lægelig substitutionsbehandling af personer, der er afhængige af opioider02-09-20161605104170445
Printz AdvokatfirmaOdder - Supplerende bemærkninger i sagen vedr. behandlingsredskaber og betalingsforpligtelse.07-09-20161605253168690
Danske RegionerDanske Regioner: Tilmelding til følgegruppemøde for demenshandlingsplanen den 9. september05-09-20161606064170499
DemensalliancenDemensalliancen: Tilmelding til følgegruppemøde for demenshandlingsplanen den 9. september02-09-20161606064170487
Nationalt Videnscenter for DemensNVD: Tilmelding til følgegruppemøde for demenshandlingsplanen den 9. september02-09-20161606064170497
DemensKoordinatorer i DanmarkDemenskoordinatorerne: Tilbagemelding ift følgegruppemøde for demenshandlingsplanen den 9. september06-09-20161606064170503
Region SyddanmarkSupplerende spm. fra Region Syddanmark om fuldmagter09-09-20161606459170857
Københavns KommuneSvar på henvendelse om pulje til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum09-09-20161606590171056
LægemiddelstyrelsenKopi af informationsbrev vedr. produkter, som apotekerne kan forhandle, til apotekerne.08-09-20161607103169502
UdenrigsministerietGenfremsendelse af HØRING: Træningskursus vedr. bekæmpelse af straffrihed for seksuel og kønsbaseret vold i konflikter01-09-20161607846165490
 Vedr. henvendelse om ældrepleje til sundheds- og ældreministeren.07-09-20161607850169241
Region MidtjyllandRM svar til dato for næste DNU-møde06-09-20161607872170285
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-09-20161607987170731
Fredericia KommuneFredericia Kommune fremsender uddybning af budget til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.08-09-20161608044170202
 Kvittering for svar på anmodning om aktindsigt09-09-20161608090170992
 Anmodning om aktindsigt i mødereferat - vedr. vindmøller.01-09-20161608090165523
 Borgerhenvendelse - om ægtefælles plejehjemsplads.31-08-20161608184164304
Dansk SocialrådgiverforeningDansk Socialrådgiverforenings høringssvar - forebyggelse af vold på botilbud - 7.9.201607-09-20161608254169210
LAP - Landsforeningen Af nuværende og tidligere PsykiatriHøringsbrev vedr. afrapportering fra arbejdsgruppen om forebyggelse af vold på botilbud.08-09-20161608254169578
Danmarks ApotekerforeningApotekerforeningens svar på oplæg til endelig opgørelse af apotekernes bruttoavance for 2014.01-09-20161608262169426
 Åbent brev til Byrådet i Ikast-Brande kommune vedr. kommunens vindmøllepolitik05-09-20161608355167234
 Invitation til at være taler på Venstres grundlovsmøde på Edelgave Gods ml. 14-16.3008-09-20161608504169897
Danske RegionerBidrag til besvarelse af SUU alm. del samt samrådsspørgsmål om sedering af patienter på Køge Sygehus.06-09-20161608505168370
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91407-09-20161608531169311
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91507-09-20161608531169318
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91907-09-20161608531169368
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91707-09-20161608531169320
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91607-09-20161608531169319
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92107-09-20161608531169375
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92007-09-20161608531169371
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91807-09-20161608531169367
 Borgerhenvendelse - ønske vedr speciallæger/behandlere09-08-20161608540149721
 Borgerhenvendelse - rygestop og afgifter på rygestop midler30-08-20161608542163451
 Borgerhenvendelse - e-cigaretter30-08-20161608543163438
 Borgerhenvendelse - forslag til statslig besparelse ved tandlægebesøg02-09-20161608544165529
 Borgerhenvendelse - forslag til statslig besparelse på ca. 450 mio. kr. vedr. tandlægebesøg02-09-20161608544170200
 Borgerhenvendelse om spørgsmål til rygeloven06-09-20161608545167583
SundhedsøkonomiAnmodning om bidrag til bestilling fra FM på oversigt over råd, nævn, centre og udvalg mv.08-09-20161608547170291
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92908-09-20161608549169949
Danske RegionerTal til oktober opdateringen08-09-20161608558170628
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 140309-09-20161608561170324
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 140409-09-20161608562170349
 Borgerhenvendelse - lån til hofteoperation på grund af korruption i det offentlige sundhedsvæsen01-09-20161608564165498
Social- og IndenrigsministerietBorgerhenvendelse - health insurance02-09-20161608566166235
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93108-09-20161608572170277
Fjernarkiv DanmarkTilbud om ydelser vedr. fjernarkiver m.m.06-09-20161608579168188
Esbjerg KommuneInvitation til konference "Gør som Esbjerg"31-08-20161608581164286
Absolut Skadedyrsbekæmpelse A/SServiceaftale med Absolut Skadedyrsservice om bekæmpelse af fluer ved kantinekøkken - underskrevet 7. september 201609-09-20161608585171083