Fra: 01-09-2016 til: 01-09-2016
Indgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BO01-09-2016SJ-STD-DEPSJE165146
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BP01-09-2016SJ-STD-DEPSJE165147
KLBesøg af ministeren på KL's Sundhedskonference den 18. Januar 2017 i Kolding01-09-2016SJ-STD-SUMLLU164640
Arresødal HospiceInvitation til at komme på besøg på Arresødal hospice01-09-2016SJ-STD-SUMLLU164815
Medborgernes MenneskerettighedskommissionInvitation til åbningsarrangemnet til udstillingen "Psykiatri - Hjælp eller Død?", Nytorv, København01-09-20161600664164498
Region Hovedstaden
Region Sjælland
Vedr. opfølgning på afrapportering af projekt01-09-20161603147164583
Region SyddanmarkEsbjerg – udbetalingsanmodning - puljen til forbedring af de fysiske faciliteter og rammer i psykiatrien.29-08-20161603428164089
ParkinsonforeningenUdbetalingsanmodning for Parkinsonforeningens rehabiliteringsprojekt01-09-20161603907164523
BeskæftigelsesministerietBekræftigelse på overtagelse af henvendelse vedr. folkepension30-08-20161605711164419
Ældre SagenÆldresagen: Tilmelding til følgegruppemøde for demenshandlingsplanen den 9. september01-09-20161606064164779
Danske ÆldrerådDanske Ældreråd: Tilbagemelding ift. følgegruppemøde for demenshandlingsplanen den 9. september01-09-20161606064164794
Danske SeniorerDanske Seniorer: Tilmelding til følgegruppemøde for demenshandlingsplanen 9. september01-09-20161606064164692
KLKL: Tilmelding til følgegruppemøde for demenshandlingsplanen den 9. september01-09-20161606064164736
Dansk SygeplejerådDSR: Tilmelding til følgegruppemøde for demenshandlingsplanen den 9. september01-09-20161606064164715
Carlsberg ForskningscenterSvar på høring vedrørende aktindsigt31-08-20161606904164319
 Tilbagemelding på svar på henvendelse vedr. udredning i psykiatrien01-09-20161607511164369
DigitaliseringsstyrelsenSpørgsmål til PRO-områder30-08-20161607576164010
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus19-08-20161607768164763
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus19-08-20161607768164732
BeskæftigelsesministerietBekræftigelse på overtagelse af henvendelse om sygefravær og trivsel30-08-20161607850164410
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus24-08-20161607857164772
SundhedsdatastyrelsenSDS eftermiddagsstatus22-08-20161607857164784
SundhedsdatastyrelsenSDS eftermiddagsstatus24-08-20161607857164790
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus22-08-20161607857164792
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus23-08-20161607857164793
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus24-08-20161607857164795
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus25-08-20161607857164796
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus26-08-20161607857164798
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus24-08-20161607857164782
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus26-08-20161607857164743
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus25-08-20161607857164773
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus22-08-20161607857164733
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus23-08-20161607857164737
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus25-08-20161607857164738
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus23-08-20161607857164771
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus26-08-20161607857164744
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus22-08-20161607857164767
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus31-08-20161607858164762
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus29-08-20161607858164799
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus30-08-20161607858164802
Dagens MedicinAngående udredningsret i psykiatrien31-08-20161607858164635
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus30-08-20161607858164761
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus30-08-20161607858164777
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus29-08-20161607858164758
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus29-08-20161607858164774
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus31-08-20161607858164778
Social- og IndenrigsministerietVedr. SIM's beskrivelse af reglerne for magtanvendelse31-08-20161608184164422
DanskDampHenvendelse vedr. e-cigaretter22-08-20161608362161913
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89230-08-20161608385164259
 Fremsender kommentar til svar vedr. ældreliv på plejehjem25-08-20161608386160471
 Mangel på kompetence i Jobcenter!22-08-20161608387156924
 Ønske om socialrådgiver og samtale.16-08-20161608387154251
 Hvem hindrer LNV 's udredninger?17-08-20161608387155163
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89431-08-20161608395164264
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89531-08-20161608395164266
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89631-08-20161608395164267
Ministére du Travail, Emploi et SolidaritéQuestions on the health coverage of Social assistance recipients in other countries16-08-20161608400165193