Fra: 12-10-2016 til: 12-10-2016
Udgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
Dansk Myelomatose ForeningSvar på invitation til konference om små sygdomme 24. november kl. 9.00 Den Sorte Diamant12-10-20161600660198708
ErgoterapeutforeningenSvar på invitation til Ergoterapeutforeningens repræsentantskabsmøde den 19.-20. november 2016 i Korsør12-10-20161600660198720
3F - Fagligt Fælles ForbundSvar på invitation til Vision Danmark den 9. november 201612-10-20161600660198730
 Svar på invitation til velgørenhedskoncert til fordel for Reden i Domkirken 11. december12-10-20161600660198713
Interessegruppen For SocialpsykiatrimedarbejdereSvar på invitation til deltagelse i panel i forbindelse med afholdelse af IFS Socialpsykiatrisk Seminar 2017 på Hotel Park i Middelfart den 16. marts 201712-10-20161600660198736
KUPOSOSvar på forespørgsel om ministeren vil holde et foredrag d. 16. januar 201712-10-20161600660198740
 Orientering af borger om oversendelse af henvendelse vedr. spirituskørsel mv. - sender sager til vurdering.11-10-20161600668196848
KulturministerietRettelser til www.udlodningsmidler.dk12-10-20161600832198674
DiabetesforeningenJustering af budget - projekt "Type 2-diabetes i familien".11-10-20161601456197345
Svendborg KommuneSvar revideret redegørelse Svendborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-10-20161601924198652
Social- og IndenrigsministerietVedr. Høring over udkast til lovforslag om udstedelse af legitimationskort12-10-20161602924198091
ModerniseringsstyrelsenÆldreorganisationer til indberetning i fleksjob ordningen.06-10-20161604133193420
Region SjællandRegion Sjælland: regnskab og afrapportering for Holbæk og Roskilde - vedr. FL-midler til fødeafdelingerne.01-10-20161604257196746
Advokaterne Amaliegade 42Udsættelse af svarfrist - vedr. apotekernes salg af neglehærder.11-10-20161605631196601
Vejle KommuneUdmøntning af puljen til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum i 2017.11-10-20161606590197412
Odense KommuneUdmøntning af puljen til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum i 2017.11-10-20161606590197415
Aarhus KommuneUdmøntning af puljen til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum i 2017.11-10-20161606590197418
Københavns KommuneUdmøntning af puljen til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum i 2017.11-10-20161606590197421
 Svar på borgerhenvendelse vedr. almen praksis11-10-20161607323196839
MeetDenmarkCongressDenmark - statement.11-10-20161607864197633
 Svar på henvendelse vedr. bevilget hjælp efter serviceloven § 8305-09-20161608085157371
Danmarks ApotekerforeningTil DA - Foreløbig opgørelse af apotekernes bruttoavance for 2015.11-10-20161608262197295
 Svar på borgerhenvendelse vedr. sedering af intensive patienter12-10-20161608668197898
Danske Regioner
KL
MedCom
Udkast til udtalelse fra MedCom's formandskab til Statrevisorernes beretning nr. 25/2015 om revision af statsregnskabet for 201512-10-20161608696198052
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 95711-10-20161608779197553
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 95611-10-20161608779197555
Healthcare DenmarkAnmodning om forord til white papers12-10-20161608841198703
 Svar på borgerhenvendelse vedr. alkohol og cannabis.11-10-20161609019197372
European Medicines AgencySigned letter to EMA - appointment to CAT.11-10-20161609098197550
 Mail til AEP vedr. udpegning til Udvalget for Avancerede Terapier.11-10-20161609098197566
UdenrigsministerietAnmodning om underretning af Kommissionen - vedr. Udvalget for Avancerede Terapier.11-10-20161609098197645
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 96612-10-20161609127198805
Øfeldt Centrene ApSSvar på anmodning om aktindsigt vedr. Øfeldt Centrene12-10-20161609268198213
Norddjurs KommuneOrientering om ny aftale om apotekernes vagttjeneste12-10-20161609298198322
KLOrientering om ny aftale om apotekernes vagttjeneste12-10-20161609298198324
Langeland KommuneOrientering om ny aftale om apotekernes vagttjeneste12-10-20161609298198326
 Svar vedr. ansøgning om dispensation efter § 12 om uddannelse - interhospitale transporter.11-10-20161609306197576
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 100612-10-20161609326197957
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 100412-10-20161609326197954
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 1712-10-20161609328197812
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 1612-10-20161609328197810
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 1512-10-20161609328197808
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 1412-10-20161609328197806
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 1312-10-20161609328197804
 Svar på genhenvendelse vedr. sygesikring i Danmark under udvekslingsophold12-10-20161609341198688
 Svar på henvendelse vedr. sygesikring i Danmark under udvekslingsophold12-10-20161609341198247
Københavns UniversitetSvar til KU vedr. brev om formodet samtykke til organdonation12-10-20161609361198147
Det Etiske RådKU svar vedr. formodet samtykke til organdonation12-10-20161609361198158
 Svar på henvendelse vedr. formodet samtykke - organdonation.11-10-20161609385197195
 Svar på henvendelse om organdonation.11-10-20161609386197333
 Svar vedr. henvendelse om formodet samtykke.11-10-20161609387197163
 Svar vedr. organdonation.11-10-20161609389197392
 Svar vedr. henvendelse om organdonation.11-10-20161609390197353
 Svar på henvendelse om organdonation.11-10-20161609391197157
 Svar på henvendelse om organdonation.11-10-20161609392197150
 Svar vedr. henvendelse om organdonation.11-10-20161609393197139
 Svar på henvendelse om organdonation.11-10-20161609394197128
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 96712-10-20161609396198800
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 100912-10-20161609396198798
 Vedr. registrering i Donorregistret ved bopæl i udlandet.11-10-20161609399196890
Danske RegionerBidrag fra regionerne til svar på spørgsmål vedr. sygehusbyggerier (SOU alm. del spm. 7-8. 10-12, 16-17)12-10-20161609410198658
Region MidtjyllandKvartalsrapport Region Midtjyllands kvalitetsfondsprojekter pr. 30 juni 2016.11-10-20161609426197329
Alectia A/SFSTA fredag den 14. oktober Kolding - NSs indlæg.11-10-20161609431197474
FinansministerietAnmodning om bidrag SOU alm. del - spm. 43812-10-20161609438197884
UdenrigsministerietSvar på henvendelse vedr. lovgivning på Sundheds- og Ældreministeriets område12-10-20161609447198386