Fra: 12-10-2016 til: 12-10-2016
Indgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AB - BW genstillet - OMTRYK10-10-2016SJ-STD-DEPSDPE198320
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 3111-10-2016SJ-STD-DEPSJE198339
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 3211-10-2016SJ-STD-DEPSJE198342
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 5311-10-2016SJ-STD-DEPSJE198335
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 5411-10-2016SJ-STD-DEPSJE198336
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 5611-10-2016SJ-STD-DEPSJE198338
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AY - CQ genstillet, OMTRYK, ændret ordlyd10-10-2016SJ-STD-DEPSJE197897
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AX - CP genstillet, OMTRYK, ændret ordlyd10-10-2016SJ-STD-DEPSJE197940
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 5511-10-2016SJ-STD-DEPSJE198337
Frederiksborg Amts AvisKommentar til artikel.11-10-2016SJ-STD-SUMLLU197234
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AA - BV genstillet06-10-2016SJ-STD-SUMMPE198009
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AW - CO genstillet06-10-2016SJ-STD-SUMMPE198650
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AA - BV genstillet, OMTRYK, ændret ordlyd10-10-2016SJ-STD-SUMMPE198021
World Hepatitis SummitInvitation to the World Hepatitis Summit 2017, 01-03 November 2017, World Trade Centre, Sao Paulo Brazil30-09-20161600660197787
LederForum Bredballe ByvejNy dato for invitation til Ældredagene 2017 den 24. april 201712-10-20161600660198453
Det Kongelige TeaterInvitation til premieren på Giselle d. 29/10 på Det Kongelige Teater11-10-20161600664197493
 Takker for hjælpen i forbindelse med oversendelse af henvendelse om spirituskørsel mv.11-10-20161600668197038
BeskæftigelsesministerietBekræftelse på overtagelse af borgerhenvendelse - "man bør kigge lidt mere på den individuelle borger".11-10-20161600668196863
 Skoleprojekt, spørgsmål til fremlæggelse vedr. ældre12-10-20161600710197855
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AX - CP genstillet06-10-20161600870197933
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AB - BW genstillet06-10-20161600870198317
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AY - CQ genstillet06-10-20161600870197890
Turnerforeningen i DanmarkTurnerforeningen i Danmark indsender Regnskab for tilskud - Rådighedspuljen 2016.11-10-20161600903197316
 Orienteríng om ny forskning, som bekræfter at "conventional wisdom" om Toxoplasma gondii er forkert.06-10-20161601274194230
European Commission DG SANTENext Programme Committee Meeting on the 3rd Health Programme 2014-202011-10-20161601397198176
European Commission DG SANTEAnnual Work Programme 201712-09-20161601397198180
DiabetesforeningenVedr. flytning af midler fra transport og workshops til udvikling og tryk.28-09-20161601456197350
Svendborg KommuneRevideret redegørelse Svendborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-10-20161601924198648
Landsforeningen Bryd GrænserRegnskab - driftspuljen 2015.11-10-20161602333197320
Komiteen for SundhedsoplysningAfrapportering af bevilling - Rådighedspuljen 2015.07-10-20161602591197007
 Borgerhenvendelse - vedr. psykiatri.05-10-20161603459193175
RigsrevisionenNAU effektiviseringsrapport pr. 1. kvartal 2016 <8088>12-10-20161603608197962
RigsrevisionenEffektiviseringsrapport mv - Hvidovre <8088>12-10-20161603608197981
RigsrevisionenEffektiviseringsrapport og SUM kvittering - Nordsjælland <8088>12-10-20161603608197970
RigsrevisionenEffektiviseringsrapport og SUM kvittering - Sct Hans <8088>12-10-20161603608197974
RigsrevisionenReferat møde mellem SUM og Region H <8088>12-10-20161603608197960
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håretCykling uden alder - anmoder om svar.08-07-20161604133197596
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håretCykling uden alder - vedr. ansøgninger.09-09-20161604133197606
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håretCykling uden alder - Anmodning om revurdering af ansøgning.27-09-20161604133197609
Region SjællandRegion Sjælland: Regnskab og afrapportering for Næstved og Holbæk - vedr. FL-midler til fødeafdelingerne.06-10-20161604257196749
Heilsu- og Innlendismálaráðið - FærøerneHøringssvar fra Heilsu- og Innlendismálaráðið - vedr. ændring af sundhedsloven, autorisationsloven mv.06-10-20161605142194378
ErgoterapeutforeningenHøringssvar fra Ergoterapeutforeningen - vedr. ændring af sundhedsloven, autorisationsloven mv.07-10-20161605142194807
KriminalforsorgenHøringssvar fra Kriminalforsorgen - vedr. ændring af sundhedsloven, autorisationsloven mv.11-10-20161605142197210
Danske SeniorerHøringssvar fra Danske Seniorer - vedr. ændring af sundhedsloven, autorisationsloven mv.11-10-20161605142197050
PatienterstatningenHøringssvar fra Patienterstatningen - vedr. ændring af sundhedsloven mv.05-10-20161605142193222
Danske ÆldrerådHøringssvar fra Danske Ældreråd - vedr. ændring af sundhedsloven, autorisationsloven mv.20-09-20161605142180478
Advokaterne Amaliegade 42Anmodning om udsættelse af frist - vedr. apotekernes slag af neglehærder.10-10-20161605631196592
 Analyse af risikovurderinger i kvalitetsfondsprojekterne.10-10-20161606209197162
WhiplashforeningenUnderskrevet årsregnskab på vej - Driftspuljen 2016.06-10-20161607312197022
AlzheimerforeningenAnsøgning - Driftspuljen 2016.11-10-20161607758196926
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus01-09-20161607858197922
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus02-09-20161607858197923
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus05-09-20161607858198077
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus02-09-20161607858198038
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus02-09-20161607858198075
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus01-09-20161607858198074
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus09-09-20161607859197938
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus06-09-20161607859198044
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus09-09-20161607859198047
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus08-09-20161607859197937
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus05-09-20161607859197924
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus06-09-20161607859198041
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus09-09-20161607859198080
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus07-09-20161607859198078
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus08-09-20161607859198079
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus08-09-20161607859198046
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus07-09-20161607859197934
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus07-09-20161607859198045
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus05-09-20161607859198040
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus16-09-20161607860198058
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus14-09-20161607860198050
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus15-09-20161607860197944
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus14-09-20161607860197942
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus16-09-20161607860197945
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus13-09-20161607860197941
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus12-09-20161607860197939
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus14-09-20161607860198083
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus15-09-20161607860198051
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus13-09-20161607860198082
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus15-09-20161607860198086
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus16-09-20161607860198087
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus13-09-20161607860198049
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus21-09-20161607861198089
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus20-09-20161607861198088
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus21-09-20161607861197948
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus20-09-20161607861197947
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus22-09-20161607861198061
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus23-09-20161607861197951
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus20-09-20161607861198059
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus21-09-20161607861198060
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus22-09-20161607861197949
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus19-09-20161607861197946
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus28-09-20161607862198063
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus26-09-20161607862198092
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus27-09-20161607862197952
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus28-09-20161607862197953
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus29-09-20161607862197956
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus30-09-20161607862197988
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus26-09-20161607862198062
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus29-09-20161607862198065
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus30-09-20161607862198066
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus05-10-20161607863198069
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus04-10-20161607863197994
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus06-10-20161607863198070
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus05-10-20161607863197995
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus03-10-20161607863198067
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus03-10-20161607863197991
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus06-10-20161607863197996
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus07-10-20161607863198071
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus04-10-20161607863198068
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus07-10-20161607863197999
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus11-10-20161607864198001
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus10-10-20161607864198072
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus10-10-20161607864198000
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus11-10-20161607864198073
Danmarks ApotekerforeningKommentar fra ministeren - vedr. medicingennemgang - ældre.10-10-20161607864196847
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. T - BK genstillet06-10-20161608221197798
Fællessekretariatet Det Etiske Råd og National Videnskabsetisk KomitéSvar fra Fællessekretariat DK-ETIK vedr. tilslutning til Rammeaftale om taxikørsel12-10-20161608803198746
SundhedsstyrelsenSvar fra Sundhedsstyrelsen vedr. tilslutning til Rammeaftale om taxikørsel11-10-20161608803198748
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm W06-10-20161608811198807
Healthcare DenmarkAnmodning om forord til white papers12-10-20161608841198685
Aalborg Universitetshospital, SydPulje til PRO - ansøgning03-10-20161609181198758
MF Kirsten Normann Andersen
Folketingets Lovsekretariat
Svar på spm. S 3112-10-20161609329198796
MF Kirsten Normann Andersen
Folketingets Lovsekretariat
Svar på spm. S 3212-10-20161609329198794
 Genhenvendelse efter svar på henvendelse vedr. sygesikring i Danmark under udvekslingsophold12-10-20161609341198401
Københavns UniversitetKU svar vedr. formodet samtykke til organdonation11-10-20161609361198165
Københavns KommuneRegnskab - Det gode hverdagsliv - Snoezel- og sanseintegrationsprojekt på Fælledgårdens plejecenter, Københavns Kommune.25-04-20161609382196403
 Media inquiry on obesity - rykker for svar.22-09-20161609408181039
RigsrevisionenÅbning af forundersøgelse om det visiterede akutområde10-10-20161609414197175
Region MidtjyllandKvartalsrapport Region Midtjyllands kvalitetsfondsprojekter pr. 30 juni 2016.30-09-20161609426197302
 Borgerhenvendelse vedr. aktiv dødhjælp.09-10-20161609439196123
H. C. Andersen BørnehospitalHenvendelse vedr. Peyona og udsendelsen "Medicinens Pris"05-10-20161609444192634
 Borgerhenvendelse om borreliaproblematikken05-10-20161609448192264
 Borgerhenvendelse vedr. organdonation07-10-20161609452194874
 Borgerhenvendelse vedr. organdonation.09-10-20161609454196212
 Borgerhenvendelse - organdonation12-10-20161609455198223
 Borgerhenvendelse vedr. donorregistrering09-10-20161609461196111
 Borgerhenvendelse om organdonation10-10-20161609462196624