Fra: 25-11-2016 til: 27-11-2016
Indgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 26725-11-2016SJ-STD-DEPSJE239763
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 27125-11-2016SJ-STD-DEPSJE239798
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 21424-11-2016SJ-STD-DEPSJE240038
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 26625-11-2016SJ-STD-DEPSJE239761
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 21324-11-2016SJ-STD-DEPSJE240037
Social- og IndenrigsministerietVedr. Invitation til 2. Dementia Forum Executive den 18. maj 2017 i Stockholm23-11-20161600660239139
Schweizs AmbassadeInvitation til Studietur til Schweiz om udviklingen af Life Science industrien, 201724-11-20161600660239079
Aarhus KommuneRykker for svar på invitation til at holde oplæg ved konference i Aarhus23-11-20161600660238614
BryggeriforeningenØnsker interview ifm. interessentanalyse24-11-20161600661239131
Center for Politiske Studier CEPOSPersonlig invitation: CEPOS Onsdagsnetværk - November24-11-20161600664240088
BeskæftigelsesministerietBekræftelse på overtagelse af henvendelse vedr. borgerhenvendelse vedr. arbejdsskade24-11-20161600668239466
Social- og IndenrigsministerietBekræftelse på overtagelse af borgerhenvendelse - afslag på hjælpemidler efter Servicelovens §11224-11-20161600668239450
Social- og IndenrigsministerietBekræftelse på anmodning om overtagelse af borgerhenvendele tilskud til børn der lider af cøliaki og laktoseintolerance24-11-20161600668239439
UdenrigsministerietProposal by the Selection Panel: Categories and list of civil experts JHAFG (Agriculture and Food)23-11-20161600852237854
ParkinsonforeningenParkinson Unity Walk sender regnskab i 2017 vedr. tilskud i 2016 - Rådighedspuljen.23-11-20161600903238960
SKATUdbetalingsanmodning og regnskabsstatus15-11-20161601265239991
CSC Danmark A/SOpgradering til WZ2016 R2. Opdateret statusliste pr. 24. november 201624-11-20161601287239876
 Borgerbrev - kriminelt system i DK21-11-20161601336235806
Skanderborg KommuneNy redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Skanderborg Kommune25-11-20161601914240384
Social- og IndenrigsministerietHenvendelse om sociale mål23-11-20161602705239254
Gentofte KommuneSupplerende henvendelse om satspulje til dobbeltbelastede borgere med et alkoholmisbrug22-11-20161602841240330
Gentofte KommuneHenvendelse om satspulje til dobbeltbelastede borgere med et alkoholmisbrug18-11-20161602841240328
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 2024-11-20161606654239319
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 2324-11-20161606654239329
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 1824-11-20161606654239316
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 2124-11-20161606654239320
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 2224-11-20161606654239321
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 1924-11-20161606654239318
SundhedsstyrelsenSpørgsmål - Sundhedsfaglig vurdering - Driftspuljen 2016 - Dansk Hepatitis Forening.23-11-20161607313238940
Samsø KommuneSamsø Kommune spørgsmål om anvendelse af midler til projektnr. 68480 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-11-20161607347239719
Guldborgsund KommuneGuldborgsund Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68445 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-11-20161607530239409
Immun Defekt ForeningenAnsøgningsskema - Driftspuljen 2016.21-11-20161607685238686
SundhedsstyrelsenSundhedsstyrelsens vurd. af udlodningsmidler 2016 - Børne Hjernecancer Foreningen24-11-20161607746238878
Dansk Kræftforsknings FondDansk Kræftforskningsfond - yderligere materiale - Driftspuljen 2016.24-11-20161607781238758
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus14-10-20161607864239581
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus13-10-20161607864239580
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus14-10-20161607864239723
SundhedsdatastyrelsenSDS eftermiddagsstatus13-10-20161607864239825
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus13-10-20161607864239722
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus14-10-20161607864239541
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus13-10-20161607864239540
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus18-10-20161607865239544
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus19-10-20161607865239749
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus18-10-20161607865239750
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus20-10-20161607865239751
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus20-10-20161607865239587
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus19-10-20161607865239585
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus21-10-20161607865239752
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus17-10-20161607865239583
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus21-10-20161607865239588
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus18-10-20161607865239584
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus17-10-20161607865239765
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus17-10-20161607865239542
Nordfyns KommuneNordfyns Kommune fremsender revideret budget til projektnr. 68454 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-11-20161607869239709
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68459 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-11-20161608037239536
Tønder KommuneTønder Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68460 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-11-20161608038239417
Fredericia KommuneFredericia Kommune fremsender revideret budget til projektnr. 68466 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-11-20161608044239636
Odder KommuneOdder Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68477 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-11-20161608053239742
Epilepsihospitalet FiladelfiaFiladelfia - Specifikation vedr. beløb i ansøgningen til udlodningsmidler - Driftspuljen 2016.24-11-20161608195238881
Epilepsihospitalet FiladelfiaBilag til ansøgning - specifikationer - Driftspuljen 2016.24-11-20161608195238546
DIGNITYÅrsberetning - Driftspuljen 2016.23-11-20161608210238965
SundhedsstyrelsenSundhedsstyrelsens vurd. af Udlodningsmidler 2016 - Patientforeningen HS Danmark24-11-20161608211238874
Dansk Forening for Albinisme Lundemarken 30Referat fra generalforsamling - Driftspuljen 2016.22-11-20161608458239182
MCS ForeningenDokumentation - MCS Foreningen - ansøgningsskema af udlodningsmidler 2016.24-11-20161608459238812
Vesthimmerlands KommuneÆldremilliard 2015 - vedr. varer leveret i 2016.24-11-20161608781239015
Nordens Välfärdscenter Nordic Centre for Welfare and Social IssuesNordiska folkhälsoarenan - presentationer23-11-20161609054238447
SundhedsdatastyrelsenSDS eftermiddagsstatus26-10-20161609585239837
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus25-10-20161609585239608
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus26-10-20161609585239770
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus28-10-20161609585239622
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus26-10-20161609585239548
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus25-10-20161609585239546
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus24-10-20161609585239545
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus31-10-20161609585239670
SundhedsdatastyrelsenSDS eftermiddagsstatus24-10-20161609585239835
SundhedsdatastyrelsenSDS eftermiddagsstatus27-10-20161609585239839
SundhedsdatastyrelsenSDS eftermiddagsstatus25-10-20161609585239836
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus27-10-20161609585239550
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus26-10-20161609585239609
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus25-10-20161609585239764
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus27-10-20161609585239773
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus27-10-20161609585239618
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus24-10-20161609585239589
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus28-10-20161609585239774
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus24-10-20161609585239762
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus03-11-20161609586239553
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus04-11-20161609586239681
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus03-11-20161609586239679
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus01-11-20161609586239551
SundhedsdatastyrelsenSDS eftermiddagsstatus04-11-20161609586239848
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus03-11-20161609586239779
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus02-11-20161609586239778
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus01-11-20161609586239777
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus02-11-20161609586239552
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus04-11-20161609586239554
SundhedsdatastyrelsenSDS eftermiddagsstatus01-11-20161609586239840
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus02-11-20161609586239676
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus01-11-20161609586239674
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus31-10-20161609586239776
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus10-11-20161609587239690
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus09-11-20161609587239786
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus08-11-20161609587239687
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus08-11-20161609587239566
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus11-11-20161609587239788
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus09-11-20161609587239567
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus10-11-20161609587239568
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus11-11-20161609587239569
SundhedsdatastyrelsenSDS eftermiddagsstatus07-11-20161609587239849
SundhedsdatastyrelsenSDS eftermiddagsstatus09-11-20161609587239854
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus07-11-20161609587239686
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus07-11-20161609587239780
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus08-11-20161609587239785
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus10-11-20161609587239787
SundhedsdatastyrelsenSDS eftermiddagsstatus10-11-20161609587239858
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus07-11-20161609587239560
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus11-11-20161609587239691
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus09-11-20161609587239689
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus17-11-20161609588239818
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus18-11-20161609588239819
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus15-11-20161609588239571
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus18-11-20161609588239573
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus16-11-20161609588239572
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus16-11-20161609588239817
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus15-11-20161609588239816
SundhedsdatastyrelsenSDS eftermiddagsstatus17-11-20161609588239868
SundhedsdatastyrelsenSDS eftermiddagsstatus16-11-20161609588239867
SundhedsdatastyrelsenSDS eftermiddagsstatus15-11-20161609588239866
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus17-11-20161609588239701
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus16-11-20161609588239694
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus15-11-20161609588239693
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus14-11-20161609588239692
SundhedsdatastyrelsenSDS eftermiddagsstatus18-11-20161609588239873
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus14-11-20161609588239570
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus18-11-20161609588239705
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus23-11-20161609589239717
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus22-11-20161609589239714
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus23-11-20161609589239715
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus23-11-20161609589239823
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus23-11-20161609589239718
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus24-11-20161609589239578
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus24-11-20161609589239716
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus21-11-20161609589239820
SundhedsdatastyrelsenSDS eftermiddagsstatus24-11-20161609589239875
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus22-11-20161609589239822
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus24-11-20161609589239824
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus21-11-20161609589239577
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus21-11-20161609589239713
Region SyddanmarkTaler fra i dag ligger tilgængeligt på nettet - Åbning af akutmodtagelse i Kolding.24-11-20161609765238888
Danmarks ApotekerforeningApotekerforeningen: Spørgsmål til sektorafgiftssatser for 2017.24-11-20161610000239143
PatientforeningenAnsøgningsskema til driftspuljen 201618-11-20161610019239166
Social- og IndenrigsministerietVedr. bidrag til borgerhenvendelse - handicapområdet mv.22-11-20161610243238683
 Spørgsmål vedr. behandling af INSOMNIA kontra de nye regler for medicinsk behandling - rykker for svar18-11-20161610270233531
Radio24syvAktindsigt, møde i Sundhedsudvalget om selvvalg af håndkøbsmedicin25-11-20161610498240157
Styrelsen for PatientsikkerhedSvar til Suæm ang. CCBR´s klage over varslede tilsynsbesøg.25-11-20161610547239999
Foreningen af Speciallæger - FASForespørgsel til SUM vedr. vaccinationer09-11-20161610562239091
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 27625-11-20161610596239988
Region HovedstadenAnmodning om fremsendelse af bekendtgørelse om genoptræningsplaner21-11-20161610597235876
SundhedsstyrelsenBidrag fra Koncern-Regnskab til svar på anmodning om aktindsigt i udgifter til coaching25-11-20161610606240332