Fra: 10-11-2016 til: 10-11-2016
Indgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 16509-11-2016SJ-STD-DEPSJE225235
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 16609-11-2016SJ-STD-DEPSJE225236
Kurser og KonferencerInvitation til at holde tale ved konference om kultur og sundhedsfremme "kultur på recept" 21. september 2017, Nationalmusset i København09-11-2016SJ-STD-SUMLLU224893
SocialpædagogerneOpdatering af invitation til at holde oplæg på konference om udfordringer på demensområdet - 23. marts i Middelfart09-11-20161600660224976
 Borgerhenvendelse - løbeseddel 2 - religion vs. frisind og mangfoldighed02-11-20161600661224033
Jyllands-PostenAnmodning om aktindsigt INE - 3. gang08-11-20161600832224595
Jyllands-PostenAnmodning om aktindsigt vedr. udlodningsmidlerne 2016.04-11-20161600832224596
Jyllands-PostenMP søger oplysninger om udlodningmidlerne 2016.03-11-20161600832224615
Patientforeningen ModermærkekræftAnsøgning - Rådighedspuljen 2016 - Patientforeningen Modermærkekræft09-11-20161600903224590
PROCRIN
Sundhedsministeriet
Bekræftelse fra PROCRIN vedr. bemærkninger til Notat med indstillinger vedrørende PROCRIN10-11-20161601058225041
PROCRIN
Sundhedsministeriet
Tilbagemelding fra PROCRIN på notat med indstillinger vedrørende PROCRIN10-11-20161601058225147
CSC Danmark A/SStatusliste til brug for statusmøde om opgraderingsprojekt i Sundhedsministeriet08-11-20161601287225859
Bornholms RegionskommuneVedr. Revideret status og tidsplan fra 2015 - ’Vi hopper fra smøgerne - et rygestop-motions-hold’09-11-20161601440225082
Bornholms RegionskommuneRedegørelse 2017-udmøntningen Bornholms Regionskommune, værdighedsmilliarden10-11-20161601585225868
OECD - Organisation for economic co-operation and developmentPowerpoint præsentationer fra Health commitee meeting 7.-8. november 201610-11-20161601765225879
SundhedsstyrelsenDet koordinerende udvalg for sundhedsprofiler: udskydelse af mødet den 7. december 201610-11-20161602462225831
Region HovedstadenAnmodning om statusredegørelse, pulje til behandling af svært overvægtige børn08-11-20161602483224053
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-517/16, Czerwinski09-11-20161602492225176
Amgros I/SAMGROS spørger til status for revision af receptbekendtgørelsen26-10-20161602644225932
FinansministerietProduktivitet: Endeligt rapportudkast, endeligt data og referat08-11-20161604623223241
ATP KoncernenMateriale til møde i Koordinationsforum den 25. oktober 201624-10-20161606031225571
Styrelsen for Arbejdsmarked og RekrutteringDagsorden til UDK-månedesmøde10-10-20161606031225554
Styrelsen for Arbejdsmarked og RekrutteringMøde med intern revision i UDK26-10-20161606031225583
Styrelsen for Arbejdsmarked og RekrutteringUdbetaling Danmark: Revideret Revisionsplan for 201701-11-20161606031225675
Styrelsen for Arbejdsmarked og RekrutteringMateriale til tilsynsmødet den 9. november 201607-11-20161606031225730
JDRF DanmarkSvar vedr. rettelse i ansøgning - Driftspuljen 2016.08-11-20161606361224604
FarmakonomforeningenHØRINGSSVAR - udkast til ændring af sundhedsloven - Farmakonomforeningen09-11-20161606516223902
Dansk Glaukom ForeningSvar vedr. mangler i ansøgning - Driftspuljen 2016.08-11-20161606607224597
Bækkensmerter.dkRettelser til ansøgning - Driftspuljen 2016.09-11-20161606609224562
Bækkensmerter.dkSpørgsmål til mangler i ansøgning - Driftspuljen 2016.09-11-20161606609224594
Dansk Acusticusneurinom Forening Dalsø Park 40Svar fra revisor på spørgsmål til ansøgning - Driftspuljen 2016.08-11-20161606711224472
Middelfart KommunePuljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 2017.07-11-20161607160223070
Bornholms RegionskommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.18-08-20161607189223373
Bornholms RegionskommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.09-09-20161607189223369
Bornholms RegionskommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.25-08-20161607189223365
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håretSpørgsmål til projekt i "Puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejecentre for 2016".12-10-20161607222224083
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håretSpørgsmål til projekt i "Puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejecentre for 2016".19-10-20161607222224079
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håretSpørgsmål til projekt i "Puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejecentre for 2016".18-10-20161607222224073
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håretSpørgsmål til projekt i "Puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejecentre for 2016".30-10-20161607222224076
Syddjurs KommuneSyddjurs Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68474 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.10-11-20161607342225569
Endometriose ForeningenSvar vedr. mangler i ansøgning - Driftspuljen 2016.09-11-20161607783224592
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune tilbagesender accept af tilskudbetingelser for 2016 til projektnr. 68401 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-11-20161607979225033
Dragør KommuneDragør Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68405 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-11-20161607982224984
Rødovre KommuneRødovre Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68414 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-11-20161607992225026
Halsnæs KommuneHalsnæs Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget og projektbeskrivelse til projektnr. 68427 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.08-11-20161608004224922
Kalundborg KommuneKalundborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68437 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-11-20161608016225055
Ringsted KommuneRingsted Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget og projektbeskrivelse til projektnr. 68438 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-11-20161608017225119
Sorø KommuneSorø Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68441 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-11-20161608022224942
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68461 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.10-11-20161608039225335
Fanø KommuneFanø Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68462 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-11-20161608040225070
Horsens KommuneHorsens Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68469 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.08-11-20161608047224946
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68481 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-11-20161608056225063
Ringkøbing-Skjern KommuneRingkøbing-Skjern Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68484 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-11-20161608059225061
Viborg KommuneViborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68487 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-11-20161608061225078
Rebild KommuneRebild Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68493 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-11-20161608066225042
Rygmarvsbrokforeningen af 1988Ansøgning - Driftspuljen 2016.09-11-20161608200224094
BeskæftigelsesministerietRykker fra SUM vedr.: Borgerhenvendelse om udskudt folkepension09-11-20161608600225046
SundhedsstyrelsenUdkast til aftale med Region Sjælland - Specialeplanlægning.09-11-20161608605224123
SundhedsdatastyrelsenNotat til KG om selvskade07-11-20161608749223159
Arla DanmarkSvar på partshøring vedr. afgørelse om sikringsansvarlig.08-11-20161609102223396
Danske RegionerSvar fra DR: Status for godkendelse af præparatet Orkambi.08-11-20161609272223102
SundhedsdatastyrelsenKvitteringssvar vedr. databehandleraftale09-11-20161609676225146
SundhedsdatastyrelsenOplysninger til brug for svar på Datatilsynets henvendelse om tilsyn med behandling af personoplysninger i departementet07-11-20161609676225089
SundhedsdatastyrelsenTilrettet oplysningskema til Datatilsynet og tilrettet databehandleraftale08-11-20161609676225095
SundhedsdatastyrelsenTilrettet databehandleraftale mv.08-11-20161609676225126
Guldborgsund KommuneBevillingsændring - Puljen til demensboliger 2015.31-10-20161610177224375
Stevns KommuneAkutte spørgsmål til ansøgning til demenspuljemidlerne - inden d. 24/10 kl. 1221-10-20161610179224401
 Projektuge om sundhed og kroppen07-11-20161610190220218
 Borgerhenvendelse - vederlagsfri fysioterapi08-11-20161610194223063
HandiGoodUdvikling af hjælpemidler til borgere der er fysisk udfordret09-11-20161610195223641
 Borgerhenvendelse vedr. satspuljen og hjerneskadeområdet.08-11-20161610196222656
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 15009-11-20161610201223507
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 15109-11-20161610201223508
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 15609-11-20161610201223513
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 16109-11-20161610201223548
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 16309-11-20161610201223549
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 16409-11-20161610201223550
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 14609-11-20161610201223503
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 16009-11-20161610201223539
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 15209-11-20161610201223509
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 15309-11-20161610201223511
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 15509-11-20161610201223512
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 15709-11-20161610201223515
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 15809-11-20161610201223519
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 15909-11-20161610201223523
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 14909-11-20161610201223506
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 14709-11-20161610201223504
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 14809-11-20161610201223505
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
s 17909-11-20161610209225231