Fra: 09-03-2016 til: 09-03-2016
Indgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
 Forespørger til mangel på morfin i Danmark07-03-2016SJ-STD-DEPJFRJ42679
World Health Organization (WHO)International Agency for Research on Cancer - 58. Session of the Governing Council, Lyon04-03-2016SJ-STD-DEPMDI43642
Rend og Hop100.000 børn - mødeforespørgsel. Rykker for svar09-03-2016160066045226
Astma-Allergi DanmarkØnsker møde med ministeren for at drøfte kapacitet i sunhedsvæsnet i forhold til allergi.09-03-2016160066045627
Langeland KommuneAnmodning om møde med ministeren for at drøfte implementering af ældremilliarden.09-03-2016160066045212
Børns VilkårØnsker møde med ministeren for at drøfte børn og unges mentale sundhed og trivsel i bred forstand08-03-2016160066044633
EffectorInvitation til at deltage i morningbriefing den 4. april 201607-03-2016160066044701
WWF VerdensnaturfondenØnsker at vide hvordan den danske folketingspolitiker markerer Earth Hour den 19. marts 201608-03-2016160066144574
 Om ministerens besøg i Aalborg09-03-2016160066145316
 9. klasses elever ønsker interview med ministeren vedr. generation z og alderdom08-03-2016160071044584
 9. klasses elever ønsker interview med ministeren vedr. genmanipulation af menneske fostre08-03-2016160071044581
 Borgerhenvendelse - omskæring af drengebørn og Danmarks internationale forpligtelser efter bioetikkonventionen08-03-2016160080943834
CharlottehavenFremsendelse af faktura for 9. møde i STARS09-03-2016160082745813
SundhedsstyrelsenDagsorden til 2. møde i Følgegruppen for den ældre medicinske patient07-03-2016160095745041
Kræftens BekæmpelseSvar vedr. Partnerskab for PROM i Klinisk Praksis09-03-2016160095945185
Syddansk UniversitetInfo om Artrose-projektet08-03-2016160095944935
Danske RegionerSvar på notat om PRO08-03-2016160095944938
Kræftens BekæmpelseMøde om Partnerskab for PROM i Klinisk Praksis09-03-2016160095945663
LægemiddelstyrelsenBemærkninger vedrørende honorering af Farmakopénævnets formand29-02-2016160103944893
Center for LudomaniLudomanipulje 2016, behandling: Justeret materiale/budget.07-03-2016160107443577
Center for LudomaniForebyggelse, revideret materiale/budget.07-03-2016160107443584
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 20409-03-2016160116045533
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 20609-03-2016160116045531
TrygfondenSeminar om funktionelle lidelser08-03-2016160117045109
 Ny henvendelse04-03-2016160133641441
 Ny henvendelse07-03-2016160133642685
Folketinget ChristiansborgSUU B 7 - spm. 1003-03-2016160140045110
EAADTo EAAD TAC Participants 2015 and NFPs for AMR and Communication for action: EAAD 2015 evaluation questionnaire.08-03-2016160143544731
Aabenraa KommuneAccept tilskud Aabenraa kommune 201609-03-2016160157245593
Brønderslev KommuneAccept tilskud Brønderslev Kommune 201609-03-2016160158845619
 Svar på borgerhenvendelse vedr. MRSA09-03-2016160166045806
Ikast-Brande KommuneAccept tilskud Ikast-Brande Kommune 201609-03-2016160170945585
Københavns KommuneAccept tilskud Københavns Kommune 201607-03-2016160172344988
Næstved KommuneAccept tilskud Næstved kommune 201609-03-2016160189945800
Sønderborg KommuneAccept tilskud Sønderborg Kommune 201609-03-2016160192745782
Vordingborg KommuneAccept tilskud Vordingborg Kommune 201609-03-2016160194145655
 Tak for læserbrev m.m09-02-2016160213223467
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 90 af 7. marts 201609-03-2016160249245862
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-54/16, Vinyls Italia09-03-2016160249245864
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-59/16, The Shirtmakers09-03-2016160249245867
OECD - Organisation for economic co-operation and developmentOECD survey on low-value care additional questions09-03-2016160253545794
 Borgerbrev - medicin mod psykiske handicap - depression - tungmetalforgiftede03-03-2016160258641413
Rosendahls-Schultz Grafisk A/S2. korrektur fra Rosendahls-Schultz09-03-2016160265644917
Rosendahls-Schultz Grafisk A/S
Retsinformation
2. korrektur fra Rosendahls-Schultz09-03-2016160266044915
Region HovedstadenVedr. status på henvendelse08-03-2016160268445065
LægemiddelstyrelsenLMSTs tal sammenholdt med tidligere år09-03-2016160269945737
Danske RegionerMail fra Danske Regioner vedr. prisfastsættelse08-03-2016160271244526
Region MidtjyllandRM svar på spørgsmål vedr. effektiviseringsrapport DNV09-03-2016160302045786
Region MidtjyllandFaserapportering DNV Gødstrup 3 kv. 201508-03-2016160302045003
Statens Serum InstitutUdtalelse fra SSI om kolloidt sølv som et alternativ til antibiotika09-03-2016160313445467
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus04-03-2016160338245285
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus04-03-2016160338245286
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus04-03-2016160338245292
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus08-03-2016160338345307
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus08-03-2016160338345311
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus07-03-2016160338345297
Ritzaus Bureau A/SAntidepressiv medicin09-03-2016160338345965
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus08-03-2016160338345317
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus07-03-2016160338345298
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus07-03-2016160338345300
BeskæftigelsesministerietHøring: forslag til revision af udstationeringsdirektivet, FRIST den 18. marts kl. 12.0009-03-2016160346845218
LægemiddelstyrelsenAnmodning om udtalelse vedrørende klage08-03-2016160350044876
RigsrevisionenKvittering fra RR vedr. supplerende bilag til Rigsrevisionen vedr. effektiviseringer i kvalitetsfondsprojekterne <8088>09-03-2016160360845647
Region SjællandRegion Sjælland: Revideret ansøgning om midler til styrket indsats på hospitalernes fødeafdelinger08-03-2016160362644126
Styrelsen for PatientsikkerhedStatus fra Styrelsen for Patientsikkerhed vedr. klagesag09-03-2016160373645722
Region MidtjyllandGebyr ved udeblivelse - Datarapport02-03-2016160394243672
Region MidtjyllandGebyr ved udeblivelse - status26-02-2016160394243694
Region MidtjyllandGebyr ved udeblivelse - Datarapport03-03-2016160394243687
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 40507-03-2016160395143528
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 40707-03-2016160395143530
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 40607-03-2016160395143529
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 41307-03-2016160395143536
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 40907-03-2016160395143532
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 41007-03-2016160395143533
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 41107-03-2016160395143534
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 41207-03-2016160395143535
Danmarks faste repræsentation ved den Europæiske UnionDraft questionnaires for the "Joint Report on Health Systems and Fiscal Sustainability"03-03-2016160396145068
Danmarks faste repræsentation ved den Europæiske UnionPolens kommentarer vedr.: Draft questionnaires for the "Joint Report on Health Systems and Fiscal Sustainability"09-03-2016160396145071
Danmarks faste repræsentation ved den Europæiske UnionTysklands kommentarer til: Draft questionnaires for the "Joint Report on Health Systems and Fiscal Sustainability"08-03-2016160396145070
 Vedr. ministerens besøg i Nordjylland den 9. marts 2016.08-03-2016160396744765
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 41408-03-2016160398443998
 Efterlyser rapport der beskriver regeringens overordnede politik?01-03-2016160398738814
 Forslag og idéer til værdighedspolitikken05-03-2016160398842533
 Borgerhenvendelse - ældreplejen05-03-2016160398942633
 Borgerhenvendelse - underbemanding på plejehjem05-03-2016160399042638
 Borgerhenvendelse - forholdene på landets plejecentre05-03-2016160399142637
 Udbetaling af statsgaranterede folkepension07-03-2016160399242708
Hørsholm KommuneHenvendelse vedr. borgere med udenlandsk sygesikring17-02-2016160399429714
Danske RegionerVedr. udveksling af data ift. rehabiliteringsteams09-03-2016160400045438
 Partnerskaber i 2016?09-03-2016160400345616
 Partnerskaber i 2016?09-03-2016160400345598
 Borgerhenvendelse om insemination05-03-2016160400442639
 Borgerhenvendelse - ministerens deltagelse i erhvervsfremstød i Saudiarabien06-03-2016160400742670
Danske RegionerHenvendelse vedrørende DRG-takster24-02-2016160401145833