Fra: 03-03-2016 til: 03-03-2016
Indgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
 Borgerhenvendelse vedr. cannabis til smerter25-02-2016SJ-STD-DEPJFRJ35821
Folketingets LovsekretariatKUU alm. del - spm. 10502-03-2016SJ-STD-DEPSJE39888
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 37602-03-2016SJ-STD-DEPSJE40448
Folketinget ChristiansborgSUU B 7 - spm. 602-03-2016SJ-STD-DEPSJE40443
Folketinget ChristiansborgSUU B 7 - spm. 702-03-2016SJ-STD-DEPSJE40444
Folketinget ChristiansborgSUU B 7 - spm. 802-03-2016SJ-STD-DEPSJE40445
Instituttet for FremtidsforskningInvitation til at holde indlæg på konferencen 'Genomics of the future' den 18. marts 2016 i København26-02-2016160066036109
ParkinsonforeningenInvitation til ministeren til tale ifm. Unity Walk den 28. maj 2016 i Kongens Have03-03-2016160066041035
WWF VerdensnaturfondenHenvendelse til ministeren vedr kampangne Danmark slukker lyset - gør du?03-03-2016160066140812
LVS Kristianiagade 12Invitaton til at deltage i LVS' temamøde 'En formiddag i (sundheds)forskningens tegn' den 18. juni 2016 kl. 10-1103-03-2016160066241069
PharmadanmarkInvitation til paneldebat med arbejdstitlen 'Fejlmedicineing - nej tak' fredag d. 17.06 kl. 13-13.4508-02-2016160066241247
Rud Pedersen Public Affairs CompanyInvitation til Bryggeriforeningens debat på Folkemødet om unge og alkohol fredag den 17.06 kl. 17.30-18.30 i Skurvognen01-03-2016160066241083
DiabetesforeningenInvitation til 10-års jubilæum i Diabetesforeningen den 1. april 201602-03-2016160066439698
 Invitation til grundlovsdag i Vejle02-03-2016160067040349
Den Danske DyrlægeforeningInddstilling af medlem til Det Nationale Antibiotikaråd03-03-2016160082040871
FødevarestyrelsenVedr. rådgivningstjenesten03-03-2016160085140315
Finansministeriet
Lægemiddelstyrelsen
Projektforslag byrdelettelser til FM - Opdateret beskrivelse af ændret model for udsendelse af DHPC02-03-2016160085539701
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38303-03-2016160087041211
 Orientering om oversendelse af sag til Lægemiddelstyrelsen29-02-2016160106539478
Odense KommuneVedrørende møder i styregruppen for MedCom 1002-03-2016160111739797
LægeforeningenAfbud til 1. møde i styregruppen for MedCom 10 den 3. marts 201602-03-2016160111740764
DELTATilskud 2015 - foreløbigt estimat02-03-2016160116040547
DiabetesforeningenFremsendelse af status03-03-2016160126641164
Patientforeningen DanmarkHenvendelse om flere behandlingsmuligheder til stofskiftesyge28-02-2016160128140387
Komiteen for SundhedsoplysningFremsendelse af status03-03-2016160142440822
Lemvig KommuneFremsendelse af status03-03-2016160142941137
Red BarnetFremsendelse af status03-03-2016160143141200
Sund By NetværketFremsendelse af status03-03-2016160143841145
Thisted KommuneFremsendelse af status03-03-2016160145240414
Danmarks Idræts-ForbundFremsendelse af status03-03-2016160146140407
Bornholms RegionskommuneAccept tilskud Bornholms Regionskommune 201603-03-2016160158540877
Egedal KommuneAccept tilskud Egedal Kommune 201603-03-2016160159040976
Fanø KommuneAccept tilskud Fanø Kommune 201603-03-2016160159640803
Herlev KommuneAccept tilskud Herlev Kommune 201601-03-2016160168640750
Styrelsen for PatientsikkerhedVedr. tidsfrist29-02-2016160169539292
Hørsholm KommuneAccept tilskud Hørsholm Kommune 201602-03-2016160170840756
Furesø KommuneAccept tilskud Furesø Kommune 201603-03-2016160180440909
Læsø KommuneAccept tilskud Læsø Kommune 201602-03-2016160189240762
Odense KommuneAccept tilskud Odense Kommune 201602-03-2016160190140767
Solrød KommuneAccept tilskud Solrød Kommune 201603-03-2016160191840775
MSLGROUPOpfølgende materiale efter møde med arbejdsgruppe03-03-2016160232040837
Social- og IndenrigsministerietFra SIM ift. spørgeskema om institutioner02-03-2016160247340550
Herning IdrætsrådStatus marts 201602-03-2016160247539669
SundhedsstyrelsenNKR for non-farmakologisk behandling af unipolar depression er nu sendt i høring02-03-2016160248139782
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-36/16, Posnania Investment03-03-2016160249241160
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-18/16, K03-03-2016160249241157
UdenrigsministerietEUT C 6823-02-2016160249233841
UdenrigsministerietEU-udvalget: Rammeinstruktioner vedr. i- og ii-punkter i Coreper. Frist 08.03.16 kl. 10.0001-03-2016160249540631
UdenrigsministerietEU-udvalget: Rammeinstruktioner vedr. i- og ii-punkter i Coreper. Frist 08.03.16 kl. 10.0001-03-2016160249540633
Ministeriet for Børn, Undervisning og LigestillingKontaktpersoner - Ligestillingsområdet03-03-2016160268740593
 Opfølgende spørgsmål vedr. medicinsk cannabis01-03-2016160275540314
Det Sociale NetværkTilsagn fra Sundheds- og Ældreministeriet til Psykiatritopmødet 201602-03-2016160276339236
 Vedr. svar på henvendelse vedr. medicinpriser03-03-2016160321340606
Styrelsen for PatientsikkerhedKvittering fra Styrelsen for Patientsikkerhed + sagsbehandler03-03-2016160373640856
Sundhed.dk - Den fælles offentlige sundhedsportal - Sundhed.dkDagsorden til Styregruppemøde torsdag den 03-03-2016.25-02-2016160377739594
BenzoRådgivningenRegnskab for bevilling for 201501-03-2016160380239100
 Borgerhenvendelse vedr. behandling i Sverige20-02-2016160381231575
 Borgerhenvendelse vedr. behandling i Danmark29-02-2016160381538752
 Borgerhenvendelse vedr. syg søn29-02-2016160381738246