Fra: 23-05-2016 til: 23-05-2016
Indgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60920-05-2016SJ-STD-DEPSJE98817
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - Spm. 61020-05-2016SJ-STD-DEPSJE98818
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61223-05-2016SJ-STD-DEPSJE100093
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61323-05-2016SJ-STD-DEPSJE100086
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61423-05-2016SJ-STD-DEPSJE100082
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61523-05-2016SJ-STD-DEPSJE100080
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61623-05-2016SJ-STD-DEPSJE100079
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - Spm. 61120-05-2016SJ-STD-DEPSJE98819
Den Polske AmbassadeINVITATION - Polish-Danish Business Summit 2016 in the occasion of The President of Poland official visit to Denmark.20-05-2016160066098197
Embassy of Islamic Republic of IRANInvitation til ministeren til i nærmeste fremtid at aflægge officielt besøg i Iran20-05-2016160066098924
Dansk ArbejdsgiverforeningInvitation til Vækstbar på Folkemøde 2016 Fredag 17. juni i Klostergaarden23-05-2016160066299415
Rud Pedersen Public Affairs CompanyInvitation til reception på Folkemøde 17. juni kl. 20.19-05-2016160066297697
Ministeriet for Børn, Undervisning og LigestillingAnmodning om overtagelse af henvendelse vedr. inklusion23-05-2016160066899179
ForsvarsministerietTil orientering: åbent brev til medlemmerne af Folketinget23-05-2016160066899550
BeskæftigelsesministerietBekræftelse af besvarelse af henvendelse vedr. sygdom, beskæftigelse og økonomi23-05-2016160066899732
Uddannelses- og ForskningsministerietOvertagelse af besvarelse af henvendelse til ministeren fra Danmarks Forsknings- og Innovationspolitiske Råd21-05-2016160066898937
 8. klasses elever ønsker interview vedr. alkohol og unge20-05-2016160071098919
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 58323-05-20161600870100161
Ærø KommuneÆrø Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62166 - genoptræningspuljen.23-05-2016160132598943
 Borgerbrev - Læger snakker sammen bag om min ryg og bedrager regionen18-05-2016160134196613
 Borgerhenvendelse vedr. tvangsindlæggelser17-05-2016160143395569
Aalborg KommuneAalborg Kommune fremsender regnskab til projektnr. 65205 - puljen til den kommunale alkoholbehandling af dobbeltdiagnosticerede.23-05-2016160151698949
Haderslev KommuneHaderslev Kommune fremsender regnskab til projektnr. 65214 - styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.23-05-2016160153299531
Roskilde KommuneNy redegørelse Roskilde Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.20-05-2016160190798066
Vejle KommuneRedegørelse Vejle Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.20-05-2016160193798509
UdenrigsministerietEU-kontaktpersonerne: Kommissionens dagsorden for onsdag den 25. maj 201620-05-2016160249799069
 Data for monitorering af kræftområdet 1. kvartal 201618-05-2016160322299703
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus20-05-2016160339399097
 Borgerbrev - Folkeret18-05-2016160345996052
BeskæftigelsesministerietKommissionens udkast til landespecifikke henstillinger 201620-05-2016160346899067
 Fremsender projekt om start af virksomhed vedr. depression.01-02-2016160360145172
 Fremsender projekt vedr. mulighed for etablering af behandlingssted for personer med depression.01-02-2016160371536129
 Forretningsplan vedr. mulighed for etablering af behandlingssted for personer med depression.29-02-2016160371536756
Den danske ambassade i BrasiliaBrasil: Agenda for Growth Council meeting on May 11, 201610-05-2016160411699469
Statens Serum InstitutSSI anbefaler, at henvendelsen vedr. MRSA oversendes til Fødevareministeriet.20-05-2016160464298134
Plejecenter BakkegårdenVedr. puljemidler - livskavlitet på plejecentre.19-05-2016160482797958
Ældre SagenHøringssvar Ældresagen - bekg. om information og samtykke - sundhedsvidenskabelige forskningsprojekter.18-05-2016160501096110
Region NordjyllandHøringssvar Region Nordjylland - bekg. om information og samtykke - sundhedsvidenskabelige sundhedsprojekter.18-05-2016160501096358
FOA - Fag og ArbejdeHøringssvar FOA - information og samtykke - sundhedsvidenskabelige forskningsprojekter.18-05-2016160501096359
Den Videnskabsetiske Komité for Region NordjyllandHøringssvar DEN VIDENSKABSETISKE KOMITÉ for REGION NORDJYLLAND - information og samtykke - sundhedsvidenskabelige forskningsprojekter.18-05-2016160501096481
Syddansk UniversitetHøringssvar SDU - bekg. om information og samtykke - sundhedsvidenskabelige forskningsprojekter.20-05-2016160501097932
Danske RegionerHøringssvar DR - bekg. om information og samtykke - Sundhedsvidenskabelige forskningsprojekter.20-05-2016160501098159
Den Nationale Videnskabsetiske KomitéHøringssvar DNVK - bekg. om information og samtykke - sundhedsvidenskabelige forskningsprojekter.18-05-2016160501096332
Københavns UniversitetHøringssvar Københavns Universitet - bekg. om information og samtykke - sundhedsvidenskabelige forskningsprojekter.18-05-2016160501096118
Aarhus UniversitetHøringssvar Aarhus Universitet - bekg. om information og samtykke - sundhedsvidenskabelige forskringsprojekter.18-05-2016160501096222
GCP-enheden ved Aalborg og Aarhus UniversitetshospitalerHøringssvar GCP-enhederne - bekg. om information og samtykke - sundhedsvidenskabelige forskningsprojekter.18-05-2016160501096151
Region SyddanmarkHøringssvar RegionSyd - bekg. om information og samtykke - sundhedsvidenskabelige forskningsprojekter.20-05-2016160501097966
Styrelsen for PatientsikkerhedBidrag fra STPS - Dispensation ved brug af afhængighedsskabende lægemidler.15-05-2016160524797971
Social- og IndenrigsministerietOm bemærkninger til KORAs rapport om tilkøbsydelser og proces.13-05-2016160529398752
 Supplerende spørgsmål om definition på behandling20-05-2016160552398947
LægemiddelstyrelsenHenvendelse om dyrkning af hamp20-05-20161605644100137
Folketingets LovsekretariatS 1141 tilbagetaget20-05-20161605736100081
Danske RegionerRADS bidrag - hepatitis C.20-05-2016160576398294
 Borger fremsender rapport vedr. HPV-vaccine02-05-2016160576583922
LægemiddelstyrelsenLMS' svar på henvendelse vedr. afslag på tilskud til morfininjektioner.20-05-2016160576698647
LægemiddelstyrelsenLMS besvarer borgerhenvendelse vedr. afslag på tilskud til morfininjektioner.20-05-2016160576698347
Hillerød KommuneVedr. Tilsagn til sanserum - demensboliger.18-05-2016160578198193
Arla DanmarkVedr. vejledning om infant foods20-05-2016160578299116
 Borgerhenvendelse - ventetid på planlagt kejsersnit12-05-2016160580393448
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60720-05-2016160580598635
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60220-05-2016160580598629
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60820-05-2016160580598636
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60420-05-2016160580598632
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60620-05-2016160580598634
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60320-05-2016160580598631
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60520-05-2016160580598633
 Spørgsmål til Sundhedssstyrelsen vedr. funktionelle lidelser19-05-2016160580797156
 Borgerbrev - ønsker at få en ledsager07-05-2016160581690389