Fra: 18-01-2016 til: 18-01-2016
Indgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
 Forespørgsel vedr. Big Data til brug for projekt13-11-201512060551821417
 Kopi af mail fra Statsministeriet15-01-201614015601881503
Gigtramte Børns Forældreforeningindsender regnskab11-12-201514028041881694
FinansministerietBesked fra FM januar 2016. Projektforslag med byrdelettelser for lægemiddelvirksomheder14-01-201614073061881582
 Borgerhenvendelse - bortskaffelse af indbo m.m. under indlæggelse/sygdom29-12-2015SJ-STD-DEPSPO1865180
Odense UniversitetshospitalOdense Universitetshospital rykker for svar på henvendelse af 17. marts 201520-04-201515018611694383
Pension DanmarkAnmoder om møde for at tale forebyggelse16-12-201515038891881331
Aalborg UniversitetMusikterapi og demens05-01-2016SJ-STD-DEPAIHW1866864
Den Mexicanske AmbassadeAnmodning af Mexicos ambassadør om møde07-09-201515057701881069
 Borgerhenvendelse07-01-201615058551869366
 Borgerhenvendelse vedr. tv2 udsendelse om kønsskifteoperation15-01-201615058551879866
Sundhedsdatastyrelsen Sundhedsdatastyrelsenbilag til drøftelse om IT-investeringer, windows 2003 og konsolideringsprojekter13-01-201615062871877864
Sundhedsdatastyrelsen SundhedsdatastyrelsenProjektoverblik_NSP hardware upgrade, skabelon med justeret økonomiopstilling - forslag til ny opstilling14-01-201615062871881425
Danske RegionerNy handleplan for brug af sundhedsdata i regionerne09-12-201515074641846447
Lægevidenskabelige selskaber LVSAfskedsbrev fra tidl. formand for LVS05-11-201515078321813840
 Borgerhenvendelse vedr. e-cigaretter13-01-201616000361876637
 Borgerhenvendelse vedr. e-cigaretter/damp14-01-201616000361879360
 Borgerhenvendelse vedr. e-cigaretter14-01-201616000361880199
 Borgerhenvendelse vedr. e-cigaretter13-01-201616000361876640
 Borgerhenvendelse vedr. e-cigaretter13-01-201616000361876641
 Borgerhenvendelse vedr. e-cigaretter13-01-201616000361876646
Region MidtjyllandUdkast til Region Midtjylland - ny handlingsplan for DNU15-01-201616001791881666
 Borgerhenvendelse vedr. MRI maskiner på børnehospitaler09-01-201616005321871143
 Borgerhenvendelse - hvor mange penge bruger staten på at behandle en person med PTSD13-01-201616005391876643
ATPHøring: MISSOC-opdatering januar 201611-01-201616005761879997
Region HovedstadenSpørgsmål vedr. bekendtgørelse om fælles hjælperordninger til personer med kronisk respirationsinsufficiens11-01-201616005981880897
 Borgerhenvendelse - oplevelse af mødet med "det offentlige"15-01-201616006081879265
 Borgerhenvendelse07-01-201616006331881205
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 20318-01-2016SJ-STD-SUMMPE2010
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 21218-01-2016SJ-STD-SUMMPE2029
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 21118-01-2016SJ-STD-SUMMPE2028
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 20518-01-2016SJ-STD-SUMMPE2018
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 20618-01-2016SJ-STD-SUMMPE2019
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 20718-01-2016SJ-STD-SUMMPE2021
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 21418-01-2016SJ-STD-SUMMPE2034
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 21318-01-2016SJ-STD-SUMMPE2032
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 20418-01-2016SJ-STD-SUMMPE2014
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 20818-01-2016SJ-STD-SUMMPE2024
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 20918-01-2016SJ-STD-SUMMPE2025
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 21018-01-2016SJ-STD-SUMMPE2026
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 20218-01-2016SJ-STD-SUMMPE2009
SocialstyrelsenOpdateret deltagerliste, Socialstyrelsen17-01-20161600650218
 Borgerhenvendelse - aktiv dødshjælp18-01-20161600731486
 Borgerhenvendelse - MCR-1 bakterier og resistens20-11-20151600737542
SundhedsdatastyrelsenTidsplan for dataleverancer fra Sundhedsdatastyrelsen ifm. forarbejdet for Kræftplan 415-01-20161600759903
Social- og IndenrigsministerietFinnish comments SPC meeting 20 January 2016 - agenda item 218-01-201616007861335
Social- og IndenrigsministerietRådskonklusion vedr. Joint Employment Report til gokendelse. SPC meeting 20 January 2016 - agenda item 218-01-201616007861351
Social- og IndenrigsministerietRådkonklusion til godkendelse - SPC meeting 20 January 2016 - agenda item 2 -15-01-201616007861346
 Borgerhenvendelse vedr. e-cigaretter18-01-201616008031569
 Borgerhenvendelse vedr. e-cigaretter18-01-201616008031850
 Borgerhenvendelse vedr. e-cigaretter18-01-201616008031778
 Borgerhenvendelse vedr. e-cigaretter18-01-201616008031783
 Borgerhenvendelse vedr. e-cigaretter18-01-201616008031784
 Borgerhenvendelse vedr. e-cigaretter18-01-201616008031785
 Borgerhenvendelse vedr. e-cigaretter18-01-201616008031788
 Borgerhenvendelse - lovforslaget vedr e-cigaretter17-01-201616008031075
 Borgerhenvendelse - lovforslag om e-cigaretter17-01-201616008031078
 Borgerhenvendelse - damp/rygning16-01-20161600803528
 Borgerhenvendelse - lovforslag vedr. e-damp17-01-201616008031088
 Borgerhenvendelse - E-cigaretter17-01-201616008031089
 Borgerhenvendelse - mening om lovforslaget om damp og nikotinholdige produkter16-01-20161600803519
 Borgerhenvendelse - e-cigaretter16-01-20161600803526
 Borgerhenvendelse - nye regler med damp17-01-201616008031095
 Borgerhenvendelse - e-cigaretter17-01-201616008031096
 Borgerhenvendelse - lovforslag vedrørende e cigaretter18-01-201616008031097
 Borgerhenvendelse om e-cigaretter18-01-201616008031546
 Borgerhenvendelse - e-cigaretter16-01-20161600803472
 Borgerhenvendelse - indsigelse imod lovforslaget om E-damp17-01-20161600803551
 Borgerhenvendelse - rygeloven17-01-20161600803983
 Borgerhenvendelse - vedr. lovforslag om e-cigaretter17-01-20161600803956
 Borgerhenvendelse - lovforslag damp17-01-201616008031065
 Borgerhenvendelse - e-cigaretter17-01-201616008031066
 Borgerhenvendelse - damp er fremtiden17-01-201616008031068
 Borgerhenvendelse - E-cigaret17-01-201616008031069
 Borgerhenvendelse - damp17-01-201616008031070
 Borgerhenvendelse - E-cigaret regulering17-01-201616008031080
 Borgerhenvendelse - lovforslag om e-cigaretter17-01-201616008031084
 Borgerhenvendelse - E-cigaret lov er hul i hovedet17-01-201616008031085
 Borgerhenvendelse - e-cigaretter17-01-201616008031092
 Borgerhenvendelse - damp fremfor rygning17-01-201616008031093
 Borgerhenvendelse - min damp historie17-01-201616008031079
 Borgerhenvendelse - e-cigaretter18-01-201616008031098
 Borgerhenvendelse - E-cigaret18-01-201616008031099
 Borgerhenvendelse - lovforslag om damp18-01-201616008031100
 Borgerhenvendelse om e-cigaretter18-01-201616008031537
 Borgerhenvendelse - damp regler17-01-201616008031094
 Borgerhenvendelse - e-cigaretter18-01-201616008031101
 Borgerhenvendelse - e-cigaret17-01-20161600803966
 Borgerhenvendelse - lovforslag om damp17-01-20161600803973
 Borgerhenvendelse - damp17-01-20161600803974
 Borgerhenvendelse - E cigaret17-01-20161600803977
Dansk Selskab for Almen MedicinForespørgsel fra DSAM om udbetalelse af honorar og kørselsgodtgørelse ifm STARS-møder18-01-201616008271295
Radio24syvRadio24syv anmoder om aktindsigt i to dokumenter fra åben postliste15-01-201616008661262
AnkestyrelsenHøringssvar_Ankestyrelsen18-01-201616008951592
Konkurrence- og ForbrugerstyrelsenHøringssvar_Konkurrence- og Forbrugerstyrelsen18-01-201616008951590
RigsrevisionenHøringssvar_Rigsrevisionen18-01-201616008951601
UdenrigsministerietReferat af møde om Egypten i IOS-regi den 14.1. 201618-01-201616009162003