Fra: 11-01-2016 til: 11-01-2016
Indgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
SøfartsstyrelsenUdgifter til sygesikring for søfarende i december 2015.07-01-201609010491872836
FolketingetSpm. Nr. S 47111-01-2016SJ-STD-DEPABK1872624
FolketingetSpm. Nr. S 47211-01-2016SJ-STD-DEPABK1872628
Miljø- og FødevareministerietHøring i EU-specialudvalget vedr. miljø - Rammenotat om godkendelse af plantebeskyttelsesmiddel08-01-201614011001871070
JustitsministerietFra SST om mentalerklæringer14-04-201514030161697365
Region MidtjyllandDCPT - status11-01-201614036831871390
Dansk Skoliose Foreningregnskab driftspulje 201408-01-201614038891872963
 Borgerbrev - Klage over PSP-samarbejdet30-12-201514048321865652
UdenrigsministerietOrientering i IOS-format i Udenrigsministeriet den 14. januar 201611-01-201614064951872827
UdenrigsministerietOrientering vedr. skudincident ved Hotel Bella Vista i Hurghada09-01-201614064951871466
FinansministerietStatus 4K 2015 - KF-projekterne11-01-201615005001871772
Landsforeningen for AGS
Landsforeningen for Adrenogenitalt Syndrom
Forkerte bankoplysninger07-01-201615024581873150
Danske RegionerOK-Nyt - Løn nr. 001-2016 - Frigivelse af overenskomst vedrørende lærere m.fl. ved specialundervisning for børn og voksne08-01-201615028051870700
FolketingetInvitation til ungdomsparlamentsdagen - rykker for svar11-01-201615039071872741
TV2 Rugaardsvej 25Invitation til reception i anledning af TV2 Christiansborg jounalists 25 års jubilæum 14. januar11-01-201615039071873054
Women in ParliamentsReminder | WIP | Complete the survey - The use of social media by female Parliamentarians08-01-201615039081871075
Danske RegionerSvar fra Danske Regioner på udpegningsbrev til udvalg om det nære og sammenhængende sundhedsvæsen07-01-201615052931872483
Sundhedsdatastyrelsen Sundhedsdatastyrelsen
Danske Regioner
Udkast fra SDS til infrastrukturprojekt vedr. PRO22-12-201515053961871623
Statens Serum InstitutSvar vedr. udkast til referat af Antibiotikarådsmøde d. 2/11-15 til rådets bemærkninger10-01-201615055431871534
Region SyddanmarkSvar vedr. udkast til referat af Antibiotikarådsmøde d. 2/11-15 til rådets bemærkninger10-01-201615055431871540
Statens Serum InstitutAnmoder om møde ministeren om fremtidig strategi for Statens Serum Institut11-01-201615058561872680
Social- og IndenrigsministerietJAF Health progress report - Final version08-01-201615062471872770
Region SyddanmarkAnmodning om høringsmateriale09-01-201615065911871087
 Borgerhenvendelse - ambitions derouten24-12-201515066221864438
Styrelsen for PatientsikkerhedSPS har afsendt svar til borger22-12-201515071561872951
LægeforeningenHøringssvar fra Lægeforeningen11-01-201615076381872756
SundhedsstyrelsenDagsorden mv til Kick-off møde om satspulje "Styrket indsats for gravide med rusmiddelproblematik"21-12-201515080471870028
Demenskordinatorerne i DanmarkTilmelding til mødet den 14. januar - Demenskoordinatorerne11-01-201615080501873104
Dansk SygeplejerådTilmelding til mødet den 14. januar - Dansk Sygeplejeråd08-01-201615080501873097
 Svar vedr. engelsk resume af PRO-analyse30-12-201515081131871671
Jyllands-PostenSpørgsmål om stress08-01-201615082321872540
Jyllands-PostenSpørgsmål om stress08-01-201615082321872530
 Borgerhenvendelse vedr. damp07-01-201616000361869638
 Borgerhenvendelse - damp07-01-201616000361869952
 Borgerhenvendelse - e-cigaretter07-01-201616000361869959
 Borgerhenvendelse - damp lovgivning07-01-201616000361869896
 Borgerhenvendlse - rygeloven07-01-201616000361869897
 Borgerhenvendelse - e-cigaretter07-01-201616000361869932
 Borgerhenvendelse - lovforslag om e-cigaretter07-01-201616000361869933
 Borgerhenvendelse - damper til vi kramper07-01-201616000361869939
 Borgerhenvendelse - e-cigaretter07-01-201616000361869930
 Borgerhenvendelse - e-cigaretter07-01-201616000361869923
 Borgerhenvendelse vedr. e-cigaretter07-01-201616000361869640
 Borgerhenvendelse vedr. e-cigaretter08-01-201616000361871074
 Borgerhenvendelse vedr. E-cigaretter10-01-201616000361872338
 Borgerhenvendelse - Hvorfor skal vi ses som kriminelle?11-01-201616000361872343
 Borgerhenvendelse - e-cigaretter07-01-201616000361869951
 Henvendelse vedr. e-cigaretter08-01-201616000361870706
 Svar på svar på henvendelse07-01-201616001331870099
 Borgerhenvendelse - english translation of the Health Act18-11-201516002251824986
 Forespørger til sin henvendelse af 18. november 2015 vedr. English translation of the Health Act09-12-201516002251847551
 Vedr. ministerens besvarelse af spørgmsål nr. 164 fra Folketingets Sundheds- og ældreudvalg vedr. stofskiftepatienternes udfordringer04-01-201616002651867646
 Bilag til klage28-11-201516002701834874
 Borgerhenvendelse - søger erstatning for fejlbehandling af psykiater28-11-201516002701834872
 Borgerhenvendelse - læge til de gamle22-11-201516002721827397
 Henvendelse vedr. opslag af midler fra pulje til forebyggelse af sygehuserhvervede infektioner05-01-201616002751873174