Fra: 06-01-2016 til: 06-01-2016
Indgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
RetsinformationVedtagelse af L 44 og L 4721-12-201509024031860628
Dansk Børne Astma Centerjusteringer17-12-201509035161868855
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 254 af 3. august 201511-08-201511030361868487
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 262 af 10. august 201512-08-201511030361868489
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 279 af 24. august 201525-08-201511030361868491
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 270 af 18. august 201518-08-201511030361868493
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-322/15, Google Ireland et Google Italy10-08-201511030361868629
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-340/15, Nigl e.a.11-08-201511030361868632
UdenrigsministerietPræjudicielle forelæggelseskendelser i de forenede sager C-333/15 og 334/15, Planes Bresco11-08-201511030361868635
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-339/15, Vanderborght11-08-201511030361868638
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-341/15, Maschek11-08-201511030361868641
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-342/15, Piringer11-08-201511030361868644
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-326/15, DNB Banka11-08-201511030361868647
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-332/15, Astone11-08-201511030361868650
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-567/15, LitSpecMet14-12-201511030361868207
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-579/15, Poplawski14-12-201511030361868210
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-582/15, van Vemde14-12-201511030361868213
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-580/15, Van der Weegen et Pot14-12-201511030361868216
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-591/15, The Gibraltar Betting and Gaming Association Limited and The Queen15-12-201511030361868219
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-592/15, British Film Institute15-12-201511030361868222
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-585/15, Raffinerie Tirlemontoise15-12-201511030361868225
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-584/15, Glencore Céréales France15-12-201511030361868228
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-327/15, TDC14-08-201511030361868519
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-375/15, BAWAG14-08-201511030361868522
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-335/15, Ornano17-08-201511030361868525
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-343/15, Klinkenberg18-08-201511030361868528
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-379/15, Association France Nature Environnement24-08-201511030361868531
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-353/15, Leonmobili et Leone24-08-201511030361868534
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i de forenede sager C-307/15 og C-308/15, Palacios Martínez m.fl.24-08-201511030361868537
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Anmodning om foreløbige forholdsregler i sag T-437/15, Eden Green Vivai Piante di Verdesca Giuseppe e.a. contre Commission européenne10-08-201511030361868602
UdenrigsministerietListe over judicielle aktiviteter i sager af dansk interesse (uge 2, 3 og 4)06-01-201611030361868309
UdenrigsministerietListe over judicielle aktiviteter i sager af dansk interesse (uge 52, 1 og 2)18-12-201511030361868311
UdenrigsministerietFristliste af 17. december 201517-12-201511030361868313
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Liste over judicielle aktiviteter i sager af dansk interesse (uge 51, 52 og 1)11-12-201511030361868316
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Liste over judicielle aktiviteter i sager af dansk interesse (uge 50, 51 og 52)07-12-201511030361868318
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Liste over judicielle aktiviteter i sager af dansk interesse (uge 49, 50 og 51)30-11-201511030361868320
UdenrigsministerietListe over judicielle aktiviteter i sager af dansk interesse (uge 48, 49 og 50)20-11-201511030361868322
UdenrigsministerietListe over judicielle aktiviteter i sager af dansk interesse (uge 47, 48 og 49)13-11-201511030361868324
UdenrigsministerietListe over judicielle aktiviteter i sager af dansk interesse (uge 43, 44 og 45)16-10-201511030361868326
UdenrigsministerietListe over judicielle aktiviteter i sager af dansk interesse (uge 42, 43 og 44)09-10-201511030361868328
UdenrigsministerietListe over judicielle aktiviteter i sager af dansk interesse uge 41, 42 og 4302-10-201511030361868330
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 429 af 21. december 201522-12-201511030361868453
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 406 af 8. december 201508-12-201511030361868455
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 398 af 30 november 201501-12-201511030361868457
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 389 af 23. november 201524-11-201511030361868459
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 381 af 16. november 201517-11-201511030361868461
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 346 af 21. oktober 201521-10-201511030361868463
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 337 af 12. oktober 201513-10-201511030361868465
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 328 af 7. oktober 201507-10-201511030361868467
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 320 af 29. september 201529-09-201511030361868469
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-321/15, ArcelorMittal Rodange et Schifflange29-07-201511030361868605
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-319/15, Overseas Financial et Oaktree Finance29-07-201511030361868608
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-317/15, X29-07-201511030361868611
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-318/15, Tecnoedi Costruzioni30-07-201511030361868614
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Anmodning om foreløbige forholdsregler i sag T-436/15, Consorizio Vivaisti viticoli pugliesi contre Commission européenne10-08-201511030361868617
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-296/15, Medisanus10-08-201511030361868620
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-329/15, ENEA10-08-201511030361868623
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-344/15, National Roads Authority10-08-201511030361868626
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-348/15, Stadt Wiener Neustadt11-08-201511030361868653
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-574/15, Scialdone18-12-201511030361868231
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-534/15, Dumitras18-12-201511030361868234
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-600/15, Lemnis Lighting18-12-201511030361868237
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-610/15, Stichting Brein21-12-201511030361868240
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-618/15, Concurrence23-12-201511030361868243
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-620/15, A-Rosa Flussschiff23-12-201511030361868246
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-617/15, Hummel Holding23-12-201511030361868249
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-354/15, Henderson24-08-201511030361868540
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-368/15, Ilves Jakelu24-08-201511030361868543
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-393/15, ESET24-08-201511030361868546
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-360/15, X24-08-201511030361868549
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-397/15, Raiffeisen Privatbank Liechtenstein24-08-201511030361868552
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-400/15, Landkreis Potsdam-Mittelmark25-08-201511030361868555
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i de forenede sager C-401/15 - C-403/15, Depesme et Kerrou m.fl.25-08-201511030361868558
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-412/15, TMD28-08-201511030361868561
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-404/15, Aranyosi26-08-201511030361868564
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-355/15, Bietergemeinschaft Technische Gebäudebetreuung und Caverion Österreich12-08-201511030361868656
UdenrigsministerietFristliste af 13. august 201513-08-201511030361868659
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-336/15, Unionen13-08-201511030361868662
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-365/15, Wortmann13-08-201511030361868665
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-569/15, X14-12-201511030361868201
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-570/15, X14-12-201511030361868204
UdenrigsministerietFristliste af 10. september 201510-09-201511030361868332
UdenrigsministerietListe over judicielle aktiviteter i sager af dansk interesse uge 37, 38 og 3904-09-201511030361868335
UdenrigsministerietFristliste af 3. september 201503-09-201511030361868337
UdenrigsministerietListe over judicielle aktiviteter i sager af dansk interesse (uge 36, 37 og 38)28-08-201511030361868340
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 414 af 15. december 201515-12-201511030361868471
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 205 af 22. juni 201523-06-201511030361868475
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 213 af 29. juni 201530-06-201511030361868477
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 221 af 6. juli 201507-07-201511030361868479
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 228 af 13. juli 201514-07-201511030361868481
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 236 af 20. juli 201521-07-201511030361868483
Styrelsen for Patientsikkerhed
Udenrigsministeriet
Direkte sagsliste EUT C 245 af 27. juli 201528-07-201511030361868485
SundhedsstyrelsenVaccinegaranti20-08-201511033451867987
FolketingetSUU alm. del - Spm 19005-01-2016SJ-STD-DEPABK1867522
FolketingetS 436 til mundtlig besvarelse d. 13. januar06-01-2016SJ-STD-DEPABK1868187
FolketingetSUU alm. del - Spm. 19105-01-2016SJ-STD-DEPABK1867534
FolketingetSUU alm. del - Spm. 18905-01-2016SJ-STD-DEPABK1867521
KulturministerietArkitekturpolitik - tværministerielle gruppe - næste møde d. 21. januar 201622-12-201512115471867700
DKETIKAccept af beregning af DKetiks betaling af leje mv. til departementet i 201506-01-201613060691868507
DKETIKSpørgsmål til beregning af DKetiks betaling af leje mv. til departementet i 201506-01-201613060691868495
LægeforeningenBrev fra Lægeforeningen om udlevering af helbredsoplysninger til arbejdsgiver17-12-2015SJ-STD-DEPFRE1858061
 Ny henvendelse vedr. TG conoid30-12-201514015601866182
Region SyddanmarkMidtvejsstatus, pulje til behandling af svært overvægtige børn06-01-201614021861868036
FolketingetSUU alm. del - Spm. 19205-01-2016SJ-STD-DEPMNH1867545
Komiteen for Sundhedsoplysningudbetaling04-01-201614030771868817
Ballerup KommuneRevideret budget17-12-201514031961868832
Region MidtjyllandMøde den 21.1 om DCPT06-01-201614036831867479
 Klage, hjernescaning m.m.30-12-201514048321865340
Dansk Almenmedicinsk KvalitetsEnhed DAK-E
Danske Regioner
Lægevidenskabelige selskaber LVS
Uddannelses- og Forskningsministeriet
PROCRIN: Referat af styregruppemøde d. 11.12.201506-01-201614057681867466
UdenrigsministerietEU-kontaktpersonerne: Kommissionens dagsorden for den 18. november 201516-11-201514061361868372
UdenrigsministerietEU-kontaktpersonerne: ALLE MØDER UDOVER UUKS, COREPER, COTER MV. ER AFLYST IMORGEN MAN. D. 23. NOV. 201522-11-201514061361868368
UdenrigsministerietEU-kontaktpersonerne: Kommissionens dagsorden for den 24. november 201520-11-201514061361868370
UdenrigsministerietEU-kontaktpersonerne: MØDER I KOMMISSIONEN GENNEMFØRES SOM PLANLAGT D.D23-11-201514061361868365
UdenrigsministerietEU-kontaktpersonerne: ALLE MØDER UDOVER UUKS, PSC, TRADE Questions Mfl.. ER AFLYST IMORGEN TIRSDAG D. 24. NOV. 201523-11-201514061361868364
UdenrigsministerietEU-kontaktpersonerne: Rådsarbejdet genoptages stort set som normal fra og med 25.11.1524-11-201514061361868363
UdenrigsministerietEU-kontaktpersonerne: Revideret udkast til kalender for det nederlandske EU-formandskab 1. halvår 2016 - pr. 23.11.1524-11-201514061361868361
UdenrigsministerietEU-kontaktpersonerne: Kommissionens dagsorden for den 2. december 201530-11-201514061361868359
UdenrigsministerietEU-kontaktpersonerne: Kommissionens dagsorden for den 9. december 201507-12-201514061361868357
UdenrigsministerietEU-kontaktpersonerne: Kommissionens dagsorden for den 15. december 201514-12-201514061361868355
UdenrigsministerietEU-kontaktpersonerne: Europaudvalgets prioriterede sager 201615-12-201514061361868354
UdenrigsministerietEU-kontaktpersonerne: Første udgave af kalender for slovakisk EU-formandskab 2. halvår 2016 pr. 16.12.1516-12-201514061361868352
UdenrigsministerietEU-kontaktpersonerne: Kommissionens dagsorden: Ingen møde i næste uge. Næste møde uge 218-12-201514061361868351
UdenrigsministerietEU-kontaktpersonerne: Revideret udkast til kalender for det nederlandske EU-formandskab 1. halvår 2016 - pr. 22.12.1505-01-201614061361868349
UdenrigsministerietEU-kontaktpersonerne: Foreløbige dagsordener for rådsmøderne på Coreper I og II-områderne 1. halvår 201605-01-201614061361868347
UdenrigsministerietEU-kontaktpersonerne: Kommissionens dagsorden for den 18. november 201516-11-201514061361868377
Region NordjyllandSpørgsmål vedr. projekt om mundhygiejne18-12-201514061511868866
Region Hovedstaden
Sygehus Nord - Region Sjælland
Afrapportering projekt22-12-201514061541868796
ForsvarsministerietSkibsfartens og Luftfartens Redningsråds årlige redegørelse for sø- og flyveredningstjenesten i Danmark 201423-12-201514064711866149
BeskæftigelsesministerietSvar på Anmodning om overtagelse af henvendelse vedr. boligstøtte05-01-201615000051866823
Udlændinge-, Integrations- og BoligministerietSvar på anmodning om overtagelse af henvendelse vedr. boligstøtte05-01-201615000051867523
 Borgerhenvendelse vedr. mærkning af alkohol i en vare05-01-201615000051867130
BeskæftigelsesministerietBekræftelse på borgerhenvendelse - ønsker personlig samtale snarest muligt med ministeren vedr. sygedagpengeloven06-01-201615000051868067
KulturministerietSvar på anmodning om overtagelse af henvendelse vedr. lydniveauet i biografer04-01-201615000051866499
FOA - Fag og ArbejdeInvitation21-12-201515002091860672
TandlægeforeningenTandlægers virksomhedsområde17-12-201515002091867867
DiabetesforeningenInvitation til møde22-12-201515002091867930
KLInvitation til Kommunaløkonomisk Forum 201614-12-201515002091854758
 Ny henvendelse04-01-201615008021865429
 Ny henvendelse28-12-201515008021864587
 Ny henvendelse30-12-201515008021865344
Statens Serum InstitutHenvendelse vedr. Danmap 201529-12-201515011451867544
 Henvendelse vedr. Danmap-arbejdsgruppe04-01-201615011451867539
Region HovedstadenHåndtering af salgsindtægt vedr. salg af lukket hospitalsmatrikel06-01-201615019511868193
Health Group A/Svedr. udbetaling04-01-201615022021868804
DiabetesforeningenAnmodning om udbetaling af 2. rate06-01-201615022421868823
 Dagsorden til 6. møde i Arbejdsgruppen vedr. styrket indsats for mennesker med lungesygdom d. 12/1-1605-01-201615034131867461
SundhedsstyrelsenAnmodning om ministerbesøg i Sundhedsstyrelsen05-01-201615038891867705
Danske RegionerInvitation til Danske Regioners generalforsamling d. 7. april 2016, Centralværkstedet Aarhus04-01-201615038891866335
Foreningen af Socialchefer i DanmarkØnsker møde med ministeren d. 26. februar alt. 14./15. april 2016 for at drøfte den sammenhængende sundhedsindsats04-01-201615038891866341
Solgaven Flagspættevej 1Invitation til besøg på Solgaven i Næstved04-01-201615038891866346
Dansk Selskab for Medicinsk PrioriteringIndbydelse til at holde oplæg ved debat om patientinddragelses betydning for prioritering 3. marts på Christiansborg04-01-201615038891866356
Region HovedstadenVedr. møde med sundheds- og ældreministeren og regionsformanden for Region Hovedstaden den 3. februar 201606-01-201615038891868590
Fagligt Selskab for Sygeplejersker der arbejder med børn og ungeInvitation til at holde oplæg Ufrivillig fastholdelse af børn på hospital - rykker for svar05-01-201615038891867731
Ældre SagenMøde med Ældre Sagen om frit valg, fredag den 5. februar 201606-01-201615038891868582
Slagelse KommuneInvitation - indblik i rehabilitering i praksis Slagelse Kommune04-01-201615038891866381
 Forespørger til kort møde med ministeren evt. den 18. marts 201605-01-201615038891867657
Det Ny TeaterInvitation til premiere på Jekyll & Hyde - The musical 11. februar kl. 19.3005-01-201615039071867697
Den danske ambassade i Letland - Royal Danish EmbassyForespørgsel fra den danske ambassade i Letland om ministerens visitkort til udstiling05-01-201615039081867735
 Borgerhenvendelse - ønsker ministen udtaler æ som æ og ikke som a01-01-201615039091865598
Rigsombudsmanden på FærøerneRigsombudsmanden - høringssvar - forslag til lov om ændring af sundhedsloven (reel ret til hurtig udredning og udvidet frit sygehusvalg ved mere end 30 dages ventetid på behandling)06-01-201615039771868174
CSCÆndringsanmodning ÆA-SUM-054 til godkendelse vedr. konvertering af Ældreområdets data i Socialministeriets (MBLIS) ESDH-system til Sundhedsministeriets ESDH-system05-01-201615047991867449
 Invitation til at holde debatindlæg i Rotarys telt på Folkemødet 2016 om vaccinationer05-01-201615048521867684
Styrelsen for Arbejdsmarked og RekrutteringDagsorden for møde i Koordinationsforum den 6. januar 201604-01-201615054541868706
 Rykker for afgørelse af klage05-01-201615058121868004
Ernst & YoungUdkast til ny handlingsplan for DNU - december 201506-01-201615059731867792
LægemiddelstyrelsenBidrag fra LMS: Borgerhenvendelse vedr. tilskud til kolesterolsænkende medicin21-12-201515061131867036
Landsforeningen af Kliniske TandteknikereLKT - nytårshilsen til vores samarbejdspartnere05-01-201615065351867679
Guldborgsund KommuneAfgørelse vedr. ansøgning til pulje til etablering af særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter de forebyggende hjemmebesøg - Guldborgsund Kommune.05-01-201615065541867836
SundhedsstyrelsenResultatkontrakt - sundhedsstyrelsen - version 518-12-201515072031868048
JustitsministerietSvar fra JM: Til orientering: Svar på henvendelse vedr. anerkendelse af landsdækkende PTSD-dag10-12-201515073631847975
CSC Danmark A/SÆndringsanmodning ÆA-SUM-058 på masserettelse i Captia til godkendelse05-01-201615074561867423
CSC Danmark A/SÆndringsanmodning ÆA-SUM-057 på Udtræk af data fra WorkZone til LIS til godkendelse05-01-201615074571867421
Region MidtjyllandKvartalsrapport region midtjyllands kvalitetsfondsprojekter pr. 30 september 201506-01-201615075371868734
Danske FysioterapeuterHøringssvar fra Danske Fysioterapeuter06-01-201615076381867470
Danske BioanalytikereHøringssvar fra Danske Bioanalytikere05-01-201615076381867476
Konkurrence- og ForbrugerstyrelsenHøringssvar fra Konkurrence- og Forbrugerstyrelsen06-01-201615076381867878
DatatilsynetHøringsvar fra Datatilsynet06-01-201615076381868567
 Sender spørgsmål påny28-12-201515079721864339
Sygehus Lillebælt, Kolding SygehusYderligere materiale til sagen fra klager15-12-201515079781868573
 Svar på henvendelse til Sundheds- og Ældreministeriet04-01-201615080311866322
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus06-01-201615082321868786
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus06-01-201615082321868787
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus06-01-201615082321868793
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus05-01-201615082321868197
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus05-01-201615082321868200
LægemiddelstyrelsenLMST eftermiddagsstatus05-01-201615082321868196
AltingetPrioriteringsinstitut05-01-201615082321867468
 Fornyet borgerhenvendelse - sundhed for alle04-01-201616000191866354
 Borgerhenvendelse - nej til begrænsning af dampprodukter03-01-201616000361867302
 Borgerhenvendelse - lovforslag om damp og nikotinholdige produkter03-01-201616000361867303
 Borgerhenvendelse - damp03-01-201616000361867304
 Borgerhenvendelse - vedr. nyt lovforslag om damp 201603-01-201616000361867286
 Borgerhenvendelse - e-cigaret03-01-201616000361867287
 Borgerhenvendelse - lovgivning om e-cigaretter03-01-201616000361867289
 Borgerhenvendelse - e-cigaretter03-01-201616000361867305
 Borgerhenvendelse - lov forslag om damp/e-cigaretter03-01-201616000361867306
 Borgerhenvendelse - e-damper03-01-201616000361867307
 Borgerhenvendelse - E-DAMP03-01-201616000361867361
 Borgerhenvendelse vedr. Damp03-01-201616000361867174
 Borgerhenvendelse - e-cigaret03-01-201616000361867341
 Borgerhenvendelse - e-cigarette03-01-201616000361867351
 Borgerhenvendelse vedr. E-cigaretter03-01-201616000361867401
 Borgerhenvendelse om e-cigaretter03-01-201616000361867402
 Borgerhenvendelse vedr. E-cigaretter03-01-201616000361867403
 Borgerhenvendelse - svar angående lovforslag om ecigaretter03-01-201616000361867285
 Borgerhenvendelse - damp lovgivning04-01-201616000361867635
 Borgerhenvendelse - damp lovforslag04-01-201616000361867636
 Borgerhenvendelse - cigaretter vs damp - Min historie04-01-201616000361867637
 Borgerhenvendelse - ikke forbyd damp03-01-201616000361867358
 Lovforslag om E-cigaretter05-01-201616000361867477
 Borgerhenvendelse - min damphistorie og holding til lovforslaget.04-01-201616000361867610
 Borgerhenvendelse - Damp i DK04-01-201616000361867612
 Borgerhenvendelse vedr. e-cigaretter.03-01-201616000361867540
 Borgerhenvendelse vedr. e-cigaretter04-01-201616000361867614
 Borgerhenvendelse om e-cigaretter03-01-201616000361867404
 Borgerhenvendelse - e-cigaretter har hjulpet i den svære kamp med at holde op med at ryge03-01-201616000361867405
 Borgerhenvendelse vedr. E-cigaretter03-01-201616000361867406
 Borgerhenvendelse - E cigaretter04-01-201616000361867645
 Borgerhenvendelse - eneste måde det er lykkedes mig at kvitte smøgerne03-01-201616000361867343
 Borgerhenvendelse - jeg har det meget bedre når jeg damper03-01-201616000361867344
 Borgerhenvendelse - lovforslag03-01-201616000361867345
 Borgerhenvendelse - mit liv med damp05-01-201616000361867678
 Borgerhenvendelse - Røg vs Damp04-01-201616000361867613
 Borgerhenvendelse - lovforslag til E-Damp03-01-201616000361867407
 Borgerhenvendelse vedr. E-cigaret lovgivning03-01-201616000361867408
 Borgerhenvendelse - Lad os dampe i fred!03-01-201616000361867409
 Borgerhenvendelse vedr. E-Damp03-01-201616000361867410
 Borgerhenvendelse vedr. e-cigarettet03-01-201616000361867411
 Borgerhenvendelse vedr. e-cigaretter03-01-201616000361867412
 Borgerhenvendelse vedr. e-cigarettet03-01-201616000361867414
 Borgerhenvendelse - Jeg har det meget bedre når jeg damper.03-01-201616000361867417
 Borgerhenvendelse om e-cigarettet03-01-201616000361867419
 Borgerhenvendelse - damp kamp03-01-201616000361866552
GigtforeningenGallup undersøgelse af kommunale tilbud til mennesker med ondt i ryggen05-01-201616000381867310
 Borgerhenvendelse - vedr. beslutningsforslag B 5 om cannabis17-12-201516000711858699
 Borgerhenvendelse vedr. homoseksuelles adgang til at donere blod22-12-201516000861863671
 Borgerhenvendelse - kan kontaktes vedr. medicinpriser30-12-201516000951866184
 Borgerhenvendelse vedr. medicinudgifter på hospitalerne30-12-201516001231864493
 Borgerhenvendelse vedr. medicinudgifter04-01-201616001241866332
 Borgerhenvendelse vedr. medicinudgifter30-12-201516001251865369
Region HovedstadenKvartalsrapport for kvalitetsfondsprojekterne Rigshospitalet og Herlev04-01-201616001271867593
Amager BegravelsesforretningRegulering af begravelseshjælp efter sundhedsloven10-12-201516001281848533
Region SyddanmarkRegion Syddanmarks rapportering for 3. kvartal 201522-12-201516001291867743
Region SjællandKvartalsrapport for 3. kvartal GAPS22-12-201516001301867760
 Borgerhenvendelse om stofskiftesagen21-12-201516001361861024
FinansministerietBestilling fra FM: Oplysning om brug af flagstænger på officielle flagdage06-01-201616001371868092
 En forhenværende praktikant søger sommerjob i ministeriet03-01-201616001391865839
Pharma ScandinaviaKlage over afgørelse28-12-201516001411864359