Fra: 26-02-2016 til: 28-02-2016
Indgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
UdenrigsministerietFristliste af 25. februar 201625-02-2016SJ-STD-DEPCAJO36049
 Forespørgsel til det videre forløb vedrørende Forfremmelsesrådet25-02-2016160065935657
Fagligt Selskab for KræftsygeplejerskerVedr. deltagelse i paneldebat vedr. landskursus for kræftsygeplejersker26-02-2016160066035893
AmCham DenmarkAmCham Denmark inviterer til "Meet the Leaders" session in Q1 i efteråret 201626-02-2016160066036180
Arla DanmarkInvitation til ministeren til at besøge ArlaFondens MADlejr på Helnæs, Fyn24-02-2016160066034672
Papiruld DanmarkInvitation MF`ere fra Nordsjællands Storkreds til åbenhus-hus-arragement26-02-2016160066036112
Skovhus PrivathospitalPåmindelse til forespørgsel om møde med ministeren26-02-2016160066036136
ScleroseforeningenFolkemøde 2016: Invitation til sejltur ”POLITIK & PICNIC I DET BLÅ”25-02-2016160066235818
RetsinformationRessortomlægning af forskrifter mv. i Retsinformations database26-02-2016160074436298
Falck DanmarkFalcks høringssvar - udkast til bekendtgørelse om ambulancer og uddannelse af ambulancepersonale m.v.26-02-2016160075735836
 Habilitetseklæring25-02-2016160082035653
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 320.24-02-2016160087034714
Folketingets LovsekretariatFølgebrev vedr. vedtaget lovforslag L 8625-02-2016160092935835
SundhedsstyrelsenSvar fra SST vedr. boliger målrettet demens26-02-2016160102235849
Region MidtjyllandKommentarer til Udkast til referat af møde med Region Midtjylland vedr skærpet tilsyn med DNU 1 februar 201626-02-2016160104835674
PolitikenSupplerende spørgsmål vedr. afslag på anmodning om aktindsigt af 18. januar 201625-02-2016160105735743
Frederiksberg CenteretFrederiksberg Centeret: revideret budget23-02-2016160107436540
Frederiksberg CenteretFrederiksberg Centeret: revideret budget23-02-2016160107436536
Region SyddanmarkRapportering vedr. effektivisering26-02-2016160117236126
 Rykker for svar på henvendelse vedr. eftervirkninger af hjernerystelse23-02-2016160124836162
Svendborg KommuneFremsendelse af status26-02-2016160126236082
Center PalettenFremsendelse af status26-02-2016160141936060
Ballerup KommuneAccept tilskud Ballerup kommune 201624-02-2016160158135719
Gentofte KommuneAccept tilskud Gentofte Kommune 201625-02-2016160167236066
SundhedsstyrelsenKoordinering vedr. satspuljeopslag - kultur på recept24-02-2016160168134887
Hedensted KommuneAccept tilskud Hedensted Kommune 201625-02-2016160168235771
Danske RegionerMånedsstatistik psykolog, december 201526-02-2016160172636362
Thisted KommuneVedr program for besøg - Thisted26-02-2016160181935852
Langeland KommuneAccept tilskud Langeland Kommune 201624-02-2016160188735759
Lyngby-Taarbæk KommuneAccept tilsagn Lyngby-Taarbæk Kommune 201624-02-2016160189135736
Morsø KommuneAccept tilskud Morsø Kommune 201625-02-2016160189535859
Norddjurs KommuneAccept tilskud Norddjurs Kommune 201625-02-2016160189635879
Skive KommuneAccept tilskud Skive Kommune 201625-02-2016160191535872
Folketingets LovsekretariatREU alm. del - spm. 32225-02-2016160198635605
Folketingets LovsekretariatREU alm. del - spm. 32325-02-2016160198635607
Linde og Altschuler AdvokataktieselskabHenvendelse om midlertidig autorisationsfratagelse24-02-2016160219934669
SundhedsstyrelsenDato for møder i det koordinerende udvalg for sundhedsprofiler 201626-02-2016160246236161
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-21/16, Euro Tyre25-02-2016160249236002
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-686/15, Vodoopskrba i odvodnja25-02-2016160249235990
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-40/16, Uhden25-02-2016160249235993
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-38/16, Compass Contract Services25-02-2016160249235996
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-27/16, Marinkov25-02-2016160249235999
UdenrigsministerietListe over judicielle aktiviteter i sager af dansk interesse (uge 10, 11 og 12)26-02-2016160249236347
UdenrigsministerietDirekte sagsliste EUT C 68 af 23. februar 201623-02-2016160249236104
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C/34-16, González Poyato et Tovar García (udsættelse af sagen)25-02-2016160249235987
Odense KommuneForespørgsel om forventet svartidspunkt for tidligere henvendelse26-02-2016160279636186
 Borgerhenvendelse - attest på medicin08-02-2016160295620121
Region NordjyllandHenvendelse fra Region Nordjylland vedr. befordring10-02-2016160305021965
 Genhenvendelse efter svar på henvendelse vedr. kørselsforbud ved epilepsi26-02-2016160315236477
 Svar på henvendelse vedr. diagnoser i psykiatrien26-02-2016160333135773
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus25-02-2016160338136330
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus25-02-2016160338136328
Styrelsen for PatientsikkerhedSTPS eftermiddagsstatus26-02-2016160338136376
SundhedsstyrelsenSST eftermiddagsstatus26-02-2016160338136358
Danske RegionerForespørger Danske Regioner om tilgængelighed ift. sygehuse26-02-2016160356836243
Folketinget ChristiansborgS 72725-02-2016160362035379
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32123-02-2016160362334093
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32223-02-2016160362334096
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32324-02-2016160362334527
 Borgerhenvendelse - forslag til ændring af lovenn om tildeling af ældrebolig23-02-2016160362433364
 Borgerhenvendelse - ønsker at ministeren undersøger hans farmors overførsel fra privat bolig til plejehjem23-02-2016160363032973
 Svar til svar på henvendelse26-02-2016160363336466
 Borgerhenvendelse - mælk - hvilken cocktail.04-02-2016160364116661
StatsministerietVideresender borgerhenvendelse vedr. behandling af voksen datter i forbindelse med livstruende krampeanfald10-02-2016160364323516
Alkalon A/SSpørgsmål om e-cigaretter25-02-2016160364735274
 Borgerhenvendelse - uværdig behandling af de ældre20-02-2016160364832737
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34926-02-2016160364935887
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34326-02-2016160364935874
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34426-02-2016160364935875
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34526-02-2016160364935877
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34626-02-2016160364935878
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34726-02-2016160364935881
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35026-02-2016160364935888
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35226-02-2016160364935892
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35126-02-2016160364935891
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34826-02-2016160364935886