Fra: 30-08-2016 til: 30-08-2016
Indgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
 Kampen og møde med sundhedssekterne30-08-2016SJ-STD-DEPKHK162812
World Health Organization (WHO)WHO - Role of the health sector in the sound management of chemicals09-08-2016SJ-STD-DEPLCT156851
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88329-08-2016SJ-STD-DEPSHM162189
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88129-08-2016SJ-STD-DEPSHM162187
World Health Organization (WHO)WHO - Global strategy and plan of action on public health, innovation and intellectual property17-08-2016SJ-STD-DEPTFE158713
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 87929-08-2016SJ-STD-SUMHBJ162185
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88729-08-2016SJ-STD-SUMMSB162305
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88929-08-2016SJ-STD-SUMMSB162307
Policy GroupNational handlingsplan30-08-2016SJ-STD-DEPCLAB162753
Statens Institut for FolkesundhedMødeanmodning vedr. nyt partnerskabsprojekt om mental sundhedsfremme29-08-20161600660162403
FC Nordsjælland A/SOfficiel invitation til Kasseløbet29-08-20161600660162426
 Supplerende spørgsmål til henvendelse vedr. forsikringer29-08-20161600661163029
 Ombygning af Hillerød Station i forbindelse med det nye hospital05-08-20161600661148248
Nørrebro TeaterInvitation til forestillingen "Den danske borgerkrig 2018-24" den 10. september 201601-08-20161600664162477
Miljø- og FødevareministerietBekræftelse på overtagelse af henvendelse vedr. blyforurering af vildt fødevarer29-08-20161600668162004
Dansk Selskab for PatientsikkerhedDagsorden for projektgruppemøde - "I sikre hænder".29-08-20161600948161631
CSC Danmark A/SOpgradering til WorkZone 2016 R2. Opdateret statusliste29-08-20161601287162421
Region MidtjyllandRegion Midtjylland Ansøgning om forlængelse af Collaborative Care - projektnr. 65404.29-08-20161601379162490
Danske RegionerOK-Nyt - Løn nr. 029-2016 - Frigivelse af aftale om gennemsnitsløngaranti25-08-20161602255160464
 To Her Excellency, the most reverent honorable Mrs Minister for Health of the Kingdom of Denmark!02-07-20161602607135554
World Health Organization (WHO)WHO - Official list of adresses of Ministers of Health16-08-20161603462158714
Region HovedstadenTilbageførsel af KMF vedr. 2015 Region Hovedstaden29-08-20161605000161664
 EVA efterregulering KMF 2015, Region Hovedstaden29-08-20161605000161665
Region HovedstadenEVA efterregulering KMF 2015 Region Hovedstaden29-08-20161605000161666
Region HovedstadenUdbetalingsparadigme Region Hovedstaden 2015 (Tilbageførsel KMF 2015 EVA)29-08-20161605000161676
Region SyddanmarkTilbageførsel KMF 2015 Region Syddanmark29-08-20161605000161670
Region HovedstadenUdbetalingsparadigme Region Hovedstaden 2015 (Tilbageførsel KMF 2015)29-08-20161605000161673
Region SjællandUdbetalingsparadigme Region Sjælland 2015 (Tilbageførsel KMF 2015)29-08-20161605000161674
Region SyddanmarkUdbetalingsparadigme Region Syddanmark 2015 (Tilbageførsel KMF 2015)29-08-20161605000161675
Region SjællandTilbageførsel KMF 2015 Region Sjælland29-08-20161605000161668
 Borgerhenvendelse om universtitetshospitaler m.m.12-08-20161605318152481
Odsherred KommuneOdsherred Kommune nyt budget til projektnr. 65274 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.30-08-20161605452162989
Københavns UniversitetRegnskab 2015 og forslag til budget 2016 for Videreuddannelsen i Ortodonti21-06-20161606065162738
 Bemærkninger til Lægemiddelstyrelsens udtalelse vedr. indførsel af lægemiddel28-08-20161606189161472
Region MidtjyllandInfluenzavaccinationer 201529-08-20161606753161992
Samsø KommuneSamsø Kommune uddybning af budget til ansøgning til pulje til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161607347162621
 Borgerhenvendelse - anmoder om ministerens hjælp til operation i Danmark15-08-20161607613152788
 Genhenvendelse efter svar vedr. mulighed for dansk tandbehandling30-08-20161607613163211
Policy GroupNational handlingsplan30-08-20161607858162756
Region MidtjyllandBesøg i Viborg - DNH15-08-20161607878162142
Middelfart KommuneVedr. ministerbesøg i Middelfart om demens25-08-20161607904161861
Langeland KommuneVedr. besøg i Langeland Kommune om demens25-08-20161607904161877
Middelfart KommuneProgram mv. for besøg i Middelfart Kommune18-08-20161607904161868
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161607979162801
Brøndby KommuneBrøndby Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161607981162850
Roskilde KommuneRoskilde Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608011162584
Kalundborg KommuneKalundborg Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608016162914
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608025163091
Assens KommuneAssens Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608027162792
Odense KommuneOdense Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608032163103
Haderslev KommuneHaderslev Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608035163188
Fanø KommuneFanø Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608040163068
Varde KommuneVarde Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608041162972
Aabenraa KommuneAabenraa Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608043162745
Struer KommuneStruer Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608050163197
Aarhus KommuneAarhus Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608057163066
Ikast-Brande KommuneIkast-Brande Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608058162543
Ringkøbing-Skjern KommuneRingkøbing-Skjern Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608059162654
Hedensted KommuneHedensted Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608060163177
Rebild KommuneRebild Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608066162639
Mariagerfjord KommuneMariagerfjord Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608067162554
Hjørring KommuneHjørring Kommunes ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608069162615
 Kvittering for svar på henvendelse vedr. Transcendental Meditation30-08-20161608205162880
StatsministerietNy henvendelse vedr. juridisk beskyttelse af samtykke-inhabiles patientrettigheder jf. Bioetikkonventionens art. 629-08-20161608243162699
Danmarks ApotekerforeningIndtægter fra Sygeforsikring Danmark23-08-20161608262162040
LægemiddelstyrelsenEndelig - Bruttoavance 2014 - SUM.20-08-20161608262161883
LægemiddelstyrelsenEndelig bruttoavanceopgørelse for 201420-08-20161608262161884
Region MidtjyllandIntern afregning - vedr. priser på konsulentydelser29-08-20161608268162132
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 87829-08-20161608277162184
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 87729-08-20161608279162178
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88029-08-20161608279162186
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88229-08-20161608279162188
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88529-08-20161608288162256
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88629-08-20161608289162300
 Borgerhenvendelse - klage over ophold/behandling på Nordsjællands Hospital19-08-20161608293156836
 Borgerhenvendelse - klage over læges inkompetence22-08-20161608294157654
 Borgerhenvendelse - fremsender sine erfaringer med sundhedsvæsenet19-08-20161608295156536
 Har fået ny mailadresse24-08-20161608296160239
Danmarks ApotekerforeningHenvendelse vedrørende "Tjek på inhalation"25-08-20161608301160319
 Borgerhenvendelse - klage over behandling i sundhedsvæsenet28-08-20161608302161711
ModerniseringsstyrelsenReminder om Facility Management-analyse: kontakter til spørgeskema23-08-20161608307163233
ModerniseringsstyrelsenOrienteringsmøde om Moderniseringsstyrelsens facility management analyse16-08-20161608307163227
ModerniseringsstyrelsenForespørgsel om interview vedrørende facility managementområdet15-08-20161608307163210
ModerniseringsstyrelsenInterviewguide - facillity management-analyse til brug for møde den 31/830-08-20161608307163238
ModerniseringsstyrelsenPlancher fra FaM-orienteringsmøde den 22. august23-08-20161608307163235
ModerniseringsstyrelsenForespørgsel om interview vedrørende facility managementområdet - fastsættelse af tidspunkt15-08-20161608307163212
ModerniseringsstyrelsenMail om orienteringsmøde om Moderniseringsstyrelsens facility management analyse18-08-20161608307163230
ModerniseringsstyrelsenRykker for deltagelse i orienteringsmøde om Moderniseringsstyrelsens facility management analyse18-08-20161608307163229
ModerniseringsstyrelsenFacility Management-analyse: kontakter til spørgeskema16-08-20161608307163217
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88829-08-20161608308162306
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89029-08-20161608308162308
Sønderborg KommuneHenvendelse fra Sønderborg Kommune om ansvar for hjælpemiddel til cancerpatient med lary-sonde16-08-20161608311153509