Fra: 05-04-2019 til: 07-04-2019
Udgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
International Agency for Research on CancerNomination of Danish Chief of Delegation04-04-20191603193878688
LægemiddelstyrelsenUdpegning af medlem til CMDh (Coordination group for Mutual Recognition and Decentralised procedures - human)04-04-20191606587879081
UdenrigsministerietAnmodning om underretning af Kommissionen om udpegning af medlem til CMDh (Coordination group for Mutual Recognition and Decentralised procedures - human)04-04-20191606587879035
European Medicines AgencyLetter to EMA - appointment of member to CMDh (Coordination group for Mutual Recognition and Decentralised procedures - human)04-04-20191606587879053
Danmarks ApotekerforeningPræhøring af Apotekerforeningen vedr. midlertidig drift af apoteker04-04-20191703737879298
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Kirsten Normann Andersen
SUU L 193 - svar på spm. 705-04-20191803331879940
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Kirsten Normann Andersen
SUU L 193 - svar på spm. 605-04-20191803331879949
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Kirsten Normann Andersen
SUU L 193 - svar på spm. 505-04-20191803331879933
Ikast-Brande KommuneSpørgsmål vedr. puljen: Igangsættelse af aktiviteter, som kan styrke livskvaliteten blandt ældre på plejehjem og i plejeboliger i 201904-04-20191805522878735
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUUSvar til Lovsekretariatet vedr. L 16402-04-20191806472875942
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUUSvar til Lovsekretariatet vedr. L 16402-04-20191806472878050
SundhedsstyrelsenBevillingsbrev vedr. epilepsiområdet vedr. tildeling af midler fra sundhedspuljen04-04-20191808930878631
ParkinsonforeningenBevillingsbrev til Parkinsonforeningen vedr. tildeling af midler fra sundhedspuljen04-04-20191808930878546
SocialstyrelsenBemærkninger vedr. høring: Bidrag til udarbejdelse af det danske formandskabsprogram for Østersørådet04-04-20191810606878044
Børne- og SocialministerietBekræfter overtagelse af henvendelse om børnepsykiatrien05-04-20191900078879811
Rud Pedersen Public Affairs CompanySvar på invitation om informationsindsats om vacciner05-04-20191900082880082
Det Centrale PersonregisterUdtalelse fra Sundheds- og Ældreministeriet vedr. misbrug af CPR-nummer05-04-20191900158879425
HK DanmarkSvar på henvendelse vedr. regeringens udspil til sundhedsreform05-04-20191901103879813
Landsforeningen SINDAfslag på ansøgning om udlodningsmidler til sygdomsbekæmpende organisationer04-04-20191901340878537
 Svar på henvendelse til Sundheds- og Ældreministeriet vedr. akutfunktionen på Amager efter den nye sundhedsreform04-04-20191901453878323
LIQUIDMINDSTakker for tilrettet engelsk udgave af Strategi for cyber- og informationssikkerhed i sundhedssektoren04-04-20191901494878079
 Svar på henvendelse til Sundheds- og Ældreministeriet vedr. behandling af syge mennesker04-04-20191901583878327
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUUSvar på spm. nr. S 68804-04-20191902019879304
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUUSUU alm. del - svar på spm. 75805-04-20191902096880360
SpillemyndighedenTil Spillemyndigheden - orientering om udmøntning af midler til forebyggelse og behandling af ludomani04-04-20191902249878118
Region SyddanmarkMinisteriets bidrag til workshop om MinSundhed version 204-04-20191902715877987
 Svar på henvendelse om parkeringsforhold ved OUH (Odense Universitetshospital)04-04-20191902902878042
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 70405-04-20191903029879540
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 70305-04-20191903029879530
Københavns KommuneSvar på henvendelse vedr. rammerne for kommunernes styring af ambulant alkoholbehandling05-04-20191903063879727
 Svar på henvendelse vedr. kommunal medfinansiering på sundhedsområdet05-04-20191903205879892
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUUSvar på spm. nr. S 68904-04-20191903304879292
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. 72505-04-20191903377879753
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUUSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 74705-04-20191903378879680
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUUSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 74605-04-20191903378879677
 Svar på henvendelse vedr. sundhedskortet05-04-20191903457880442
 Svar på henvendelse vedr. sundhedskortet05-04-20191903457880429
 Svar på henvendelse vedr. sundhedskortet05-04-20191903457880419
 Svar på henvendelse vedr. sundhedskortet05-04-20191903457880421
 Svar på henvendelse vedr. sundhedskortet05-04-20191903457880425
 Svar på henvendelse vedr. sundhedskortet05-04-20191903457880427
 Svar på henvendelse vedr. sundhedskortet05-04-20191903457880434
 Svar på henvendelse vedr. sundhedskortet05-04-20191903457880437
 Svar på din henvendelse vedr. sundhedskortet05-04-20191903457880456
 Svar på henvendelse vedr. sundhedskortet05-04-20191903457880395
 Svar på henvendelse vedr. sundhedskortet05-04-20191903457880397
 Svar på henvendelse vedr. sundhedskortet05-04-20191903457880423
 Svar på henvendelse vedr. sundhedskortet05-04-20191903457880417
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUUSUU alm. del - svar på spm. 75705-04-20191903500879524
Rigshospitalet - BlegdamsvejSvar på fortolkningsspørgsmål om fritvalgspatienter04-04-20191903538877888
LægemiddelstyrelsenHenvendelse om medicinsk udstyr til videre foranstaltning04-04-20191903594879320