Fra: 02-04-2019 til: 02-04-2019
Udgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
SundhedsstyrelsenSvar på henvendelse om tidspunkt for evaluering af satspuljeprojekt01-04-20191602663874446
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUUSUU L 128 - svar på spm. 4101-04-20191604285875579
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUUSUU L 128 - svar på spm. 4301-04-20191604285875583
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUUSUU L 128 - svar på spm. 4401-04-20191604285875585
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUUSUU L 128 - svar på spm. 4001-04-20191604285875576
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUUSUU L 128 - svar på spm. 4201-04-20191604285875581
Danske RegionerAnmodning om indstilling af medlem til Ankenævnet for Patienterstatning - Danske Regioner02-04-20191703721875654
Københavns Universitet
Københavns Professionshøjskole
Region Sjælland
Plan for uddannelsesarbejdsgruppen under Nationalt Genom Center02-04-20191704677876020
MedCom
Sundhedsdatastyrelsen
Praktiserende Lægers Organisation - PLO
Københavns Kommune
Danske Regioner
Endeligt referat af styregruppemøde i Digital Almen Praksis 27. feb.02-04-20191706920876265
Komiteen for SundhedsoplysningStatusrapport og regnskab for 2018 og tilsagn 2019 for projektet "LÆR AT TACKLE hverdagen som pårørende"01-04-20191800097873800
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUUSUU - L 141 - svar på betænkning02-04-20191802690875544
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUUÆndringsforslag til L 16402-04-20191806472875943
DigitaliseringsstyrelsenVedr. møde om review ved Statens It-råd02-04-20191806579876106
 Svar vedr. kørsel til borgere med demens02-04-20191808582875786
Dansk ErhvervAfbud til Dansk Erhvervs Årsdag 2019, 8 maj.01-04-20191900030874026
 Bemærkninger vedr. proces for udpegning til Det Etiske Råd01-04-20191900060874812
Børne- og SocialministerietAnmodning om overtagelse af borgerhenvendelse vedr. lang sagsbehandlingstid i statsforvaltningen01-04-20191900078873791
 Svar på henvendelse vedr. høreapparatbehandling01-04-20191900135874724
Region HovedstadenUdkast til referat af kvartalsmøde d. 25. marts 2019 vedr. Det Nye Rigshospital01-04-20191900606874625
Dansk Selskab for Palliativ MedicinVedr. national uddannelse i Palliativ Medicin02-04-20191901102876254
 Besvarelse af henvendelse til Sundheds- og Ældreministeriet vedr. det danske sundhedsvæsen01-04-20191901365873959
 Svar på spørgsmål vedr. behandlingstestamenter og fremtidsfuldmagter02-04-20191902092875125
 Svar på henvendelse vedr. tolkebistand02-04-20191902111875411
 Svar på henvendelse til Sundheds- og Ældreministeriet vedr. sygdommen ME01-04-20191902291874656
 Svar på henvendelse vedr. samtykke og videregivelse af oplysninger02-04-20191902389875218
SundhedsdatastyrelsenKvittering for bemærkninger til forslag til ændringer i it-reviewet af apoterkersektoren02-04-20191902470876197
 Svar på henvendelse vedr. sygdommen ME01-04-20191902520874257
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Astrid Krag
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 63902-04-20191902530875364
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Flemming Møller Mortensen
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 64302-04-20191902530875373
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Flemming Møller Mortensen
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 64102-04-20191902530875368
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Astrid Krag
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 64202-04-20191902530875371
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Astrid Krag
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 64002-04-20191902530875366
Danske RegionerAnmodning om bidrag til besvarelse af SUU alm. del spm. 63801-04-20191902532873638
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 63802-04-20191902532875123
 Svar på henvendelse vedr. sygdommen ME01-04-20191902644874245
 Svar på henvendelse vedr. sygdommen ME01-04-20191902645874269
 Svar på henvendelse vedr. sygdommen ME01-04-20191902646874008
 Svar på henvendelse vedr. sygdommen ME01-04-20191902647874277
 Svar på henvendelse om sygdommen ME01-04-20191902649874024
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Laura Lindahl
SUU alm. del - svar på spm. 68002-04-20191902739875833
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Laura Lindahl
SUU alm. del - svar på spm. 67902-04-20191902739875831
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Laura Lindahl
SUU alm. del - svar på spm. 68102-04-20191902739875835
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Laura Lindahl
SUU alm. del - svar på spm. 68302-04-20191902739875841
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Laura Lindahl
SUU alm. del - svar på spm. 68202-04-20191902739875839
 Svar på henvendelse om sygdommen ME01-04-20191902744874107
Børne- og SocialministerietVedr. svar på henvendelse om familieambulatorierne02-04-20191902745876329
Lægemiddelstyrelsen
Sundhedsdatastyrelsen
Statens Serum Institut
Sundhedsstyrelsen
Styrelsen for Patientsikkerhed
Orientering til styrelsesdirektører: Dagsorden og materiale til 11. møde i National bestyrelse for sundheds-it01-04-20191902761873831
 Svar vedr. spørgsmål om 5G-netværket02-04-20191902771875809
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUUSUU alm. del - svar på spm. 69702-04-20191902874875553
Departementet for Sundhed Peqqissutsimut NaalakkersuisoqarfikSvar på henvendelse vedr. sundhedsberedskab vedr. katastrofer02-04-20191902914875591
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUUSUU alm. del - svar på spm 73502-04-20191902925875717
Øfeldt Centrene ApSKvittering for modtagelse af aktindsigtsanmodning af 1. april 2019 vedr. Øfeldt Centrene02-04-20191903016875290
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Magnus Heunicke (S)
ULØ alm. del - svar på spm. 5102-04-20191903017875743
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Magnus Heunicke (S)
ULØ alm. del - svar på spm. 5202-04-20191903017875745
Danske ÆldrerådSvar på henvendelse vedr. digitalt sundhedskort02-04-20191903163875473
Aalborg UniversitetBemærkninger vedr. tur til Mexico ifm. samarbejdet med de mexicanske myndigheder01-04-20191903203873647
 Svar på henvendelse vedr. etik, værdighed og moral28-04-20171903245875731
Børne- og SocialministerietVedr. bidrag til SOU spørgsmål 42429-03-20191903390873788
WHO´s Regionalkontor for EuropaSvar om dansk deltagelse: Ministerial consultation and high-level technical meeting on the implementation of the Action Plan to Improve Publich Health Preparedness and Response in the WHO European Region, Istanbul, Turkey, 12-14 February 201905-02-20191903401873985
DevoteamVedr. interview i forbindelse med analyse af fælles overvågnings- og analysefunktioner i sundhedssektoren02-04-20191903460875358
DevoteamSvar på forespørgsel om interview i forbindelse med analyse af fælles overvågnings- og analysefunktioner i sundhedssektoren02-04-20191903460875332
 Svar på henvendelse vedr. 5G02-04-20191903465876082
 Svar på henvendelse vedr. 5G02-04-20191903483876109