Postliste
Fra: 03-08-2018 til: 05-08-2018
Udgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
NATOSvar vedr: Recent documents and information on upcoming events (Public Health and Food/Water Group)02-08-20181600852662594
Nævnenes Hus
Lægeforeningen
Afbeskikkelse som medlem af Det Psykiatriske Patientklagenævn03-08-20181604318663439
Region HovedstadenGodkendelse af eftersendt dokumentation - Godkendelse af regnskab for 1. projektperiode - Sociolanceprojektet, jeres projektnummer 140601502-08-20181604590662648
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune: vedrørende statusrapport for 2017 til projektnr. 65230 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.03-08-20181605210663499
Helsingør KommuneHelsingør Kommunes henvendelse om brug af bevillingen til projektnr. 65256 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.03-08-20181605407663486
RigspolitietBidrag til kapitel 12 i vejledning om sikkerhed ved udendørs musikarrangementer o. lign.02-08-20181606439662677
Aarhus UniversitetshospitalBemærkninger vedr. justering af budget og forlængelse af budgetperiode (Beslutningsstøtte i bløderbehandlingen ved hjælp af PRO - sags nr.: 1609208)02-08-20181609208662623
TivoliSvar på invitation - New York City Ballet - 15. august 2018 kl. 19.30 - Koncertsalen03-08-20181800018663382
KongehusetSvar på Hendes Majestæt Dronningens indbydelse til gallataffel til ære for H.E. Frankrigs Præsident Emmanuel Macron og Fr. Macron02-08-20181800018663167
TV2 CharlieSvar på invitation: REVYGALLA 201802-08-20181800018663070
Folketinget ChristiansborgSvar på invitation til bogreception den 8. august02-08-20181800018663151
Sparta LøbskontorSvar på invitation til at være starttaler ved DHL Stafetten03-08-20181800018663272
FrirummetSvar på invitation til Frirummets Fællesdag 201803-08-20181800018663350
Det Nationale SorgcenterSvar på invitation til sorgkonference 2018 i København03-08-20181800019663400
 Svar på: Invitation to Speak at International Minister Panel at Loneliness Conference in London03-08-20181800019663429
Aarhus UniversitetSvar på invitation til indvielse af Skou-bygning på Aarhus Universitet03-08-20181800019663264
Union for International Cancer Control (UICC)Svar på invitation: 2018 World Cancer Leaders' Summit - invitation Minister03-08-20181800024663395
Dansk Folkeoplysnings SamrådSvar på invitation til at deltage i konference om Folkeoplysning, sundhed og trivsel03-08-20181800024663297
Folketinget ChristiansborgSvar på invitation til ældreministeren til bogreception 8. august02-08-20181800066663155
Styrelsen for PatientsikkerhedAnmodning om yderligere dokumenter i klagesag over dispensation for KBU-forløb03-08-20181802767663271
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 95903-08-20181804211663471
 Svar på henvendelse vedr. aktiv dødshjælp03-08-20181804460663509
 Materiale til møde den 8. august 2018 kl. 10.00-11.00 - Det nationale stresspanel02-08-20181805309662753
Thisted KommuneTilsagn til igangsættelse af aktiviteter, som kan styrke livskvaliteten blandt ældre på plejehjem og i plejeboliger i 2018.02-08-20181805468662946
 Budgetgodkendelse fra Sundheds- og Ældreministeriet vedr. puljen: Igangsættelse af aktiviteter, som kan styrke livskvaliteten blandt ældre på plejehjem og i plejeboliger i 201802-08-20181805478662567
KunnskapsdepartementetFremsendelse af besvarelse til Norge om tolkeordninger i Danmark03-08-20181805829663462
Justitsministeriet
Børne- og Socialministeriet
Finansministeriet
Udlændinge- og Integrationsministeriet
Oversendelse til andre ministerier - Henvendelse fra Norge om tolkeordninger i Danmark03-08-20181805829663474
 Svar på henvendelse vedr. nationale strategier på ældreområdet02-08-20181805968663248
 Svar på henvendelse om nationale strategier på ældreområdet og genindlæggelse af ældre medicinske patienter02-08-20181805968663009
 Svar vedr. donorregistrering03-08-20181805970663269
 Udpegningsbrev vedr. Det nationale stresspanel03-08-20181805971663643
 Udpegningsbrev vedr. Det Nationale Stresspanel03-08-20181805971663592
 Udpegningsbrev vedr. Det nationale stresspanel03-08-20181805971663647
 Udpegningsbrev vedr. Det nationale stresspanel03-08-20181805971663597
 Udpegningsbrev vedr. Det nationale stresspanel03-08-20181805971663659
 Udpegningsbrev vedr. Det nationale stresspanel03-08-20181805971663580
Center for Sund DigitaliseringUdpegningsbrev vedr. Det nationale stresspanel03-08-20181805971663630
 Udpegningsbrev vedr. Det nationale stresspanel03-08-20181805971663655
 Udpegningsbrev vedr. Det nationale stresspanel03-08-20181805971663605
 Udpegningsbrev vedr. Det nationale stresspanel03-08-20181805971663651