Fra: 10-03-2017 til: 12-03-2017
Udgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
 Orientering af borger om oversendelse af henvendelse vedr. servicelovens § 10009-03-20171600668323222
Transport-, Bygnings- og BoligministerietAnmodning om overtagelse af henvendelse vedr. byggeprojekt10-03-20171600668324404
 Svar på henvenelse spørgsmål til ældreministeren fra skoleelev om hvordan man bliver politiker10-03-20171600710324652
 Svar til gymnasieelev om spørgsmål til AT-projekt vedrørende aktiv dødshjælp10-03-20171600710324865
 Svar Skoleelever om aktiv dødshjælp - spørgsmål til ældreministeren10-03-20171600710324665
Københavns KommuneSvar vedr. status for 2016 - projekt "Fællesskab på tværs - Motions- og sansesti"09-03-20171601419324101
Morsø KommuneSvar vedr. status for 2016 - projekt "Indflydelse på egen sundhed for psykisk udviklingshæmmede ..."09-03-20171601426323790
Region SyddanmarkSvar vedr. status for 2016 - partnerskabet "Det Digitale Sundhedscenter".09-03-20171601449324112
Region HovedstadenSvar på status vedr. 2016 - projekt "Ungeevent om psykisk sårbarhed"09-03-20171601454323778
Danmarks Idræts-ForbundSvar vedr. status for 2016 - projekt "Bedre byer, mere sundhed"09-03-20171601461324106
Region HovedstadenKvittering for modtagelse af supplerende oplysninger vedr. ansøgning om etablering af hospicepladser på Bornholms Hospital09-03-20171601805323863
Det Kardiologiske Syndrom XTilbagebetaling - Aktivitetspuljen 2015.09-03-20171602213323241
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Opfølgende svar på SUU alm. del - spørgsmål 26809-03-20171602868324583
SundhedsstyrelsenHenvendelse om UNODC: latest publication of SMART and the UNODC Laboratory and Scientific Section09-03-20171603477324126
Landsforeningen Huntingtons SygdomTilbagebetaling - Aktivitetspuljen 2015.09-03-20171605100323023
Rødovre KommuneRødovre Kommune godkendelse af overførsel af midler til 2017 til projektnr. 65255 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.10-03-20171605404324804
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65261 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.10-03-20171605417324675
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune angående revideret budget til projektnr. 65261 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.10-03-20171605417324216
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på spm. 609-03-20171605951324342
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på spm. 509-03-20171605951324333
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på spm. 409-03-20171605951324327
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på spm. 709-03-20171605951324330
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på spm. 1009-03-20171605951324322
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på spm. 909-03-20171605951324315
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på spm. 809-03-20171605951324344
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på spm. 1109-03-20171605951324324
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 132 Ændringsforslag09-03-20171606516324382
 Besked til borger om at henvendelsen om medicin og kørekort er videresendt til Styrelsen for Patientsikkerhed23-01-20171611414284878
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrienteringsbrev om fortolkning af § 1a i lov om assisteret reproduktion08-03-20171700613323499
 Svar på henvendelse vedrørende navngiven læge.20-02-20171700666308129
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 45909-03-20171701026324573
 Svar på henvendelse vedrørende navngiven læge.20-02-20171701074308165
 Svar på henvendelse vedrørende navngiven læge.20-02-20171701075308172
 Svar på henvendelse vedrørende navngiven læge.20-02-20171701076308634
 Svar på henvendelse vedrørende navngiven læge.20-02-20171701077308636
 Svar på henvendelse vedrørende navngiven læge.20-02-20171701118308639
 Svar på henvendelse vedrørende navngiven læge.20-02-20171701119308641
 Svar på henvendelse vedrørende navngiven læge.20-02-20171701121308643
 Svar på henvendelse vedrørende navngiven læge.20-02-20171701122314447
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 51109-03-20171701324324598
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 50709-03-20171701324324588
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 50909-03-20171701324324593
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 51009-03-20171701324324596
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 50809-03-20171701324324591
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 51309-03-20171701324324602
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 51209-03-20171701324324600
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 50509-03-20171701337324469
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 50609-03-20171701337324471
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 50409-03-20171701337324467
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm 51709-03-20171701407324528
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm 51809-03-20171701407324531
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 50209-03-20171701486324549
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 51609-03-20171701496324506
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 51509-03-20171701496324503
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg§ 71- alm. del - svar på spm. 2409-03-20171701572324515
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU - Notat om palliativ sedering, fravalg af behandling mv.09-03-20171701586324376
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU - Oversendelse af slides fra ekspertmøde om behandlingstestamenter mv.09-03-20171701586324445
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 52009-03-20171701653324543
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 51910-03-20171701698324626
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 54910-03-20171701712324227
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55310-03-20171701712324236
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55210-03-20171701712324234
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55610-03-20171701712324242
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55510-03-20171701712324240
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55110-03-20171701712324231
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55010-03-20171701712324229
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55410-03-20171701712324238
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 54810-03-20171701712324225
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - svar på spg. 52809-03-20171701723324558
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - svar på spg. 52909-03-20171701723324560
 Svar på borgerhenvendelse til ældreministeren - debat om behandlingen af ældre eller mangel på samme10-03-20171701833324373
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU - Slides fra teknisk møde i SUU den 28. februar om styring og produktivitet09-03-20171701858324455
 Svar på henvendelse om puljen til etablering af køkkener - plejehjem09-03-20171701982323972
Lindholm PlejehjemSvar fra Sundheds- og Ældreministeriet ang. pulje til renovering og etablering af køkkener10-03-20171702003324796