Fra: 01-03-2017 til: 01-03-2017
Indgående post
 
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
Folketinget ChristiansborgSUU L 76 spm. 528-02-2017SJ-STD-DEPCRV315922
Folketinget ChristiansborgSUU L 76 spm. 628-02-2017SJ-STD-DEPCRV315923
Folketinget ChristiansborgSUU L 76 spm. 427-02-2017SJ-STD-DEPCRV314006
Folketinget ChristiansborgSUU L 76 spm. 828-02-2017SJ-STD-DEPCRV315925
Folketinget ChristiansborgSUU L 76 spm. 728-02-2017SJ-STD-DEPCRV315924
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm DI og DJ01-03-2017SJ-STD-DEPSJE316309
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58601-03-2017SJ-STD-DEPSJE316646
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58701-03-2017SJ-STD-DEPSJE316647
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58101-03-2017SJ-STD-DEPSJE316631
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58201-03-2017SJ-STD-DEPSJE316637
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58301-03-2017SJ-STD-DEPSJE316641
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58401-03-2017SJ-STD-DEPSJE316642
Folketinget ChristiansborgSUU alm del. - spm. 58501-03-2017SJ-STD-DEPSJE316645
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58001-03-2017SJ-STD-DEPSJE316624
 Borgerhenvendelse - nødråb fra en pårørende til en kritisk syg patient26-02-2017SJ-STD-SUMAI313299
 Borgerhenvendelse - Klage vedr. afslag på førtidspension23-02-2017SJ-STD-SUMLLU311972
 Skoleelever har projektuge om aktiv dødshjælp28-02-20171600710314877
ForsvarsministerietUdkast til referat af møde i Kriseberedskabsgruppen den 26. januar 2017 til KBG's kommentarer27-02-20171600791314436
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 547 OMTRYK01-03-20171600870316649
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 546 OMTRYK01-03-20171600870316648
Danske RegionerOK fra SUM - PROCRIN - Opfølgning på delprogram 329-11-20161601058315000
Uddannelses- og ForskningsministerietOK fra FI - PROCRIN - Opfølgning på delprogram 325-11-20161601058314996
LVS Kristianiagade 12OK fra LVS - PROCRIN - Opfølgning på delprogram 324-11-20161601058314985
Danske RegionerOK fra DR vedr. PROCRIN - Opfølgning på delprogram 324-11-20161601058314981
SKATVedr. Indkaldelse af status for 2016 - puljen til partnerskaber om sundhedstjek på arbejdspladser01-03-20171601265315717
UdenrigsministerietBorgerhenvendelse til sundhedsministeren - problemer med Toxoplasma gondii (Tg) og skizofreni25-02-20171601274313798
 Borgerhenvendelse med orientering om at ny forskning forbinder Diabetes og Toxoplasma20-02-20171601274313224
 Ny klage vedr. psykiatrien mv.28-11-20161601336240514
 Ny henvendelse vedr. psykiatrien mv.29-11-20161601336241557
 Ny henvendelse vedr. psykiatrien mv.30-11-20161601336247610
 Ny henvendelse vedr. klage - psykiatrien04-12-20161601336246843
 Ny henvendelse vedr. klage - psykiatrien05-12-20161601336247275
 Fremsender endnu en klage - vedr. psykiatrien mv.02-12-20161601336245308
 Fremsender ny klage vedr. psykiatrien mv.30-11-20161601336243111
Region SjællandFremsendelse af status, Broen til bedre sundhed - Sammen om min vej01-03-20171601437315763
Forum for Mænds SundhedAnmodning om udsættelse af status for 2016 - partnerskabspuljen28-02-20171601443315712
Forum for Mænds SundhedVedr. Indkaldelse af status for 2016 - partnerskabspuljen01-03-20171601443316548
Dansk FirmaidrætsForbundVedr. Indkaldelse af status for 2016 - partnerskabspuljen01-03-20171601451315755
Frederikshavn KommuneAcceptskrivelse Frederikshavn Kommune en værdig ældrepleje 201701-03-20171601604316334
Langeland KommuneOverførselsanmodning værdighedspuljen Langeland Kommune01-03-20171601887316194
Vesthimmerlands KommuneAnsøgning om overførsel af uforbrugte 2016 midler til 2017 en værdig ældrepleje Vesthimmerlands Kommune01-03-20171601938315976
Danmarks LungeforeningRegnskab - Aktivitetspuljen 2014.09-06-20161601946313942
Danske RegionerOK-Nyt - Løn nr. 002-2017 - Regulering af tjenestemandspensioner (kronetillæg) pr. 1. april 2017 til 30. september 201727-02-20171602255313683
Danske RegionerOK-Nyt - Løn nr. 003-2017 - Frigivelse af Rammeaftale om det sociale kapitel28-02-20171602255314644
Bloddonorerne i DanmarkRegnskab for driftstilskud 201501-03-20171602262316533
Kræftforeningen TidslerneRegnskab 2015 Kræftforeningen Tidslerne01-03-20171602332316638
UdenrigsministerietPræjudiciel forelæggelseskendelse i sag C-44/17, The Scotch Whisky Association01-03-20171602492316223
UdenrigsministerietDirekte sagsliste EUT C 63 af 27. februar 201728-02-20171602492316216
World Health Organization (WHO)List of proposed international nonproprietary names for Parmaceutical Substances.14-02-20171602955313316
Addison ForeningenAnsøgning om ændring punkt A - Aktivitetspuljen 2016.27-02-20171604937314978
Folketingets OmbudsmandKopi af brev vedr. sag om klage over behandling11-01-20171605318274752
 Ny henvendelse: Vedr. klage over Styrelsen for Patientsikkerheds afgørelse om aktindsigt10-02-20171606084315677
ForsvarsministerietNATO Civil beredskabsplanlægning - Rådsgodkendte evalueringskriterier irt. "Resilience" og "Civil Preparedness".28-02-20171606093315078
SundhedsstyrelsenOrientering om nyhed vedr. maksimale ventetider for januar 2017 - kræft24-02-20171606172314906
Folketingets LovsekretariatL 99 som vedtaget den 2802201728-02-20171608306316669
BeredskabsstyrelsenBeredskabsstyrelsens høringssvar vedr ændring af bkg. om sikring af visse biologiske stoffer m.v.01-03-20171608809315709
 Svar fra borger vedr. tidligere henvendelse om medicinindtagelse28-02-20171609291315256
 Vedr. Lægeautorisation01-02-20171609566293585
 Kopi af brev vedr. sag om fratagelse af autorisation.18-12-20161609566259507
 Borgerhenvendelse - klage - sag om fratagelse af autorisation08-12-20161609566251513
 Fremsender yderligere bemærkninger vedr. sag om autorisation02-12-20161609566245426
 Takker for svar vedr. femårsfrist, speciallægeanerkendelse mv.02-12-20161609566245434
LægemiddelstyrelsenHenvendelse om bekendtgørelse om euforiserende stoffer16-02-20171609755316439
 Borgerhenvendelse - vedr. giftsstoffer der har ødelagt LNVs hjerne!17-11-20161610591232550
 Borgerhenvendelse - vedr. arbejdsskade med Epoxy17-11-20161610593232383
 Borgerhenvendelse - vil gerne have et møde med ældreministeren21-02-20171610726310037
DentalMæglerne Birgitte Gøyesvej 30Svar på henvendelse af 2. december 2016 - vedr. afg. på STPS hjemmeside24-01-20171610964290277
 Borgerbrev - behandling i det offentlige system16-02-20171610978315265
 Borgerhenvendelse vedr. klagemuligheder21-12-20161611215263927
 Kopi vedr. information - arbejdsskade, erstatning08-12-20161700168251521
 Gentagelse af klage over Bispebjerg Hospital - Arbejdsmedicinsk Klinik08-12-20161700168263467
 Tillæg til tidligere fremsendt mail 3. januar 2017 vedr. fejlbehandling, erstatning m.v.03-01-20171700279268080
RigspolitietSvar fra Rigspolitiet på høring over udkast til bekendtgørelse om ret til sygehusbehandling m.v.01-03-20171700288315975
 Borgerhenvendelse til ældreministeren - takker for brev og anmoder om en uddybning21-02-20171700319309084
 Borgerhenvendelse vedr. arbejdsskade, erstatning m.v.11-01-20171700627274255
 Orientering i sagen vedr. arbejdsskade, sygedagpenge m.v.18-01-20171700627280411
 Rykker for svar vedr. organdonation26-01-20171700867288939
Danske RegionerOK-Nyt Praksis 004-17 Modernisering af specialet dermato-venerologi26-01-20171700904288992
 Anmoder sundhedsministeren om at genoverveje sag vedr. fratagelse af autorisation14-02-20171701042304459
 Borgerhenvendelse vedr. ankesag - dømt sygeplejerske01-02-20171701175293433
 Svar på henvendelse af 21. januar 2017 vedr. opfølgning på klagesag28-02-20171701372315165
Patientforeningen DanmarkRykker for svar på henvendelse af 20. januar 2017 vedr. klage28-02-20171701400315430
Region HovedstadenOplægsholder og suppleant til møde den 10. marts 2017 - Det Nationale Antibiotikaråd28-02-20171701429314465
Landsorganisationen OK-Klubberne i DanmarkÅrsrapport for 201427-02-20171701628314973
LægemiddelstyrelsenHenvendelse om aktindsigtsanmodning vedr. hamp27-02-20171701676314727
 Borgerbrev - behandling i det offentlige system16-02-20171701695305967
TrygfondenFra TrygFonden - hjertestop uden for hospital02-02-20171701705315384
 Borgerhenvendelse vedr. honorering af speciallæger22-02-20171701720310166
Styrelsen for PatientsikkerhedSvar fra STPS: Bidrag til indberetning til Folketinget og Europa-kommissionen01-03-20171701721316310
 Borgerhenvendelse til ældreministeren - plejehjem07-02-20171701725305560
Pleje PlusFakta bag kritikken fra TV2 (til ældreministeren)23-02-20171701734311578
 Anmoder sundhedsministeren om at genoverveje sag vedr. fratagelse af autorisation14-02-20171701737315905
 Kopi af henvendelse til SST - skønner at praktiserende læge er dement i moderat til middelsvær grad11-02-20171701746316062
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57328-02-20171701749315959
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57828-02-20171701755315957
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57728-02-20171701755315952
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57428-02-20171701755315944
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57528-02-20171701755315945
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57628-02-20171701755315949
 Borgerhenvendelse vedr. ældreplejen m.v.20-12-20161701758261337
Miljø- og FødevareministerietHenvendelse vedr. vindmølleundersøgelsen01-03-20171701763316573
Konkurrence- og ForbrugerstyrelsenIndberetning om ministerområdets brug af sociale klausuler om uddannelses- og praktikaftaler i udbud i 2015 og 201601-03-20171701764316393